English

SHBA zgjat vlefshmërinë e vizave deri në 10 vjet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Duke filluar nga 1 prilli vlefshmëria e vizës turistike apo për biznes drejt SHBA-ve zgjatet nga 3 në 10 vite.

- Advertisement -

Lajmin e ka bërë me dije ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim.

Kjo do të thotë se nëse jeni një qytetar shqiptar që merr një vizë turistike apo biznesi nga 1 prilli, viza juaj tashmë do të jetë e vlefshme për 10 vite.

“Ndërsa festojmë 100 vjet marrëdhënie midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë, Ambasadorja Yuri Kim ndan një lajm shumë të rëndësishëm, që do ta bëjë më të lehtë për shqiptarët të cilët duan të vizitojnë miqtë dhe familjen në Shtetet e Bashkuara. Shihni videon për të mësuar më shumë rreth këtij lajmi fantastik”, thuhet në njoftimin e ambasadës amerikane”, thuhet në njoftimin e ambasadës amerikane.

 

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?