Shkëlzen Berisha të ka kërkuar favore? Alibeaj: Nuk e kam lejuar kurrë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Nuk kam qenë kurrë me parimin e Xenit për t’u paguar për gjithçka”,  kështu i është përgjigjur Enkelejd Alibeaj  ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili e ka akuzuar më herët se është paguar me një shumë prej 220 euro nga Rama.

I ftuar në studion e Eruronews Albania, Alibeaj tha se parimi i Xenit, Shkëlzen Berishës është ai për të cilin e ka akuzuar edhe SHBA dhe arsyeja se pse u shpallën non grata familjarisht.

“Nisem nga fakti se çfarë është thënë nga Departamenti Amerikan i Shtetit, i cili e ka dizejnuar non-grata atë dhe familjarisht, për minim të demokracisë dhe për korrupsion të demokracisë. Të përdorësh këto 220 euro, nga kush, nga ku dhe pse?

- Advertisement -

Është një gjuhë që Sali Berisha ka përdorur gjithmonë. Është kjo gjuhë e vjetër sovjetike, si fletërrufetë e famshme, kjo meriton dhe do meritojë vetëm këtë lloj përgjigje”,-tha Enkelejd Alibeaj.

I pyetur në rast se Shkëlzen Berisha i ka kërkuar ndonjëherë ndonjë favor Alibeaj tha se jo, pasi aio vetë kurrë nuk ka lejuar t’i kërkonin të tilla favore.

“Jo, nuk më ka kërkuar. Sepse nuk kam lejuar. S’më kishte pyetur njeri më parë. Por unë nuk kam lejuar askënd. Gjithmonë edhe për shkak të edukatës sime familjare edhe për shkak të edukatës politike, si dhe për gjërat që kam arritur në jetë unë besoj te puna dhe te ndershmëria”,-tha ish-drejtuesi i komanduar i PD.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

RMV hoqi ndalimin për avionët rusë, ministri Lavrov mbërrin në Shkup

Ministri i Jashtëm e Rusisë, Sergej Lavrov, ka mbërritur në Maqedoninë e Veriut mbrëmjen e djeshme. Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Jashtme...

Mjeku: Mblodhëm 24 mijë firma kundër Google për diskriminim të gjuhës shqipe

Mjeku Neshad Asllani i cili është gjithashtu anëtar i bordit të organizatës “Dekada për të drejtat e njeriut”, ishte mëngjesin e kësaj të enjteje...

Estonia: Jemi të gatshëm ta mbyllim kufirin me Rusinë

Estonia ka thënë të mërkurën se është “e gatshme” ta mbyllë kufirin e vet me Rusinë, pas vendimit të Finlandës për ta bërë një...

TË FUNDIT

RMV hoqi ndalimin për avionët rusë, ministri Lavrov mbërrin në Shkup

Ministri i Jashtëm e Rusisë, Sergej Lavrov, ka mbërritur në Maqedoninë e Veriut mbrëmjen e djeshme. Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Jashtme...

Mjeku: Mblodhëm 24 mijë firma kundër Google për diskriminim të gjuhës shqipe

Mjeku Neshad Asllani i cili është gjithashtu anëtar i bordit të organizatës “Dekada për të drejtat e njeriut”, ishte mëngjesin e kësaj të enjteje...

Estonia: Jemi të gatshëm ta mbyllim kufirin me Rusinë

Estonia ka thënë të mërkurën se është “e gatshme” ta mbyllë kufirin e vet me Rusinë, pas vendimit të Finlandës për ta bërë një...

Në moshën 100-vjeçare/Ndërron jetë ish-sekretari amerikan i Shtetit, Henry Kissinger

Ish-sekretari amerikan i shtetit, Henry Kissinger, ka ndërruar jetë në moshën 100-vjeçare. Sipas mediave të huaja, ai ndërroi jetë në shtëpinë e tij në Connecticut...

Arrihet marrëveshja, Hamasi pranon zgjatjen e armëpushimit në Gaza

Vetëm pak minuta para përfundimit të armëpushimit, Hamasi ka rënë dakord ta zgjasë atë, pak çaste pas një deklarate ku edhe Izraeli ishte dakord...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×