Shpërthejnë Bejko dhe Prençi: Alibeaj s’prodhon politikë, të japë dorëheqjen!

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Roland Bejko, anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike komentoi gjetjet e sondazhit në Euronews Albania mbi pëlqyeshmërinë e liderëve.

Duke iu referuar Enkelejd Alibeajt dhe nivelit të lartë të mospëlqimit për të, Bejko u shpreh se gjëja më e mirë që mund të kishte bërë Alibeaj ishte të dorëhiqej dhe t’ia linte në dorë njerëzve që mund të sillnin diçka të re për partinë.

“Ka pasur një pritshmëri të lartë për Alibeajn ku qytetarët kanë pritur çfarë oferte do të japë ndryshe nga Berisha. Po të isha në vend të tij, do jepja dorëheqjen dhe do ja lija vendin dikujt tjetër që të mund të tregonte çfarë do të bëjë më shumë se Berisha. Ka bërë vetëm jetë parlamentare por jo politike. Fakti që shqiptarët e urrejnë klasën e vjetër politike të jep shansin të tregosh se je ndryshe”, tha Bejko.

- Advertisement -

Të njëjtin qëndrim ndau edhe Shemsi Prençi, ish-drejtues i lartë në Policinë e Shtetit. Në studion e Euronews Albania Prençi u shpreh se Alibeaj nuk prodhon politikë dhe i ka shkëputur lidhjet me ato qeliza të PD zyrtare në rrethe.

Të njëjtin qëndrim ndau edhe Shemsi Prençi, ish-drejtues i lartë në Policinë e Shtetit. Në studion e Euronews Albania Prençi u shpreh se Alibeaj nuk prodhon politikë dhe i ka shkëputur lidhjet me ato qeliza të PD zyrtare në rrethe.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shqiptarja “shpallet” heroinë në Zvicër, i shpëton jetën fëmijës 4-vjeçar

Mediat zviceriane i kanë bërë jehonë rastit të një 34-vjeçareje me origjinë shqiptare e cila shpëtoi një fëmijë nga mbytja në një pishinë në...

“Burri ishte kundër!” Stilistja: Nuk donte që të hapja Instagram për djalin

Stilistja Enxhi Valteri tha në “Good Mornin Albanians” se ka vendosur të mos postojmë më foto të djalit të saj në Instagram. E ftuar për...

VIDEO| Momentet pasi siriani qëllon me thikë fëmijët në parkun e lojërave

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në qytetin e Annecy në juglindje të Francës. Një burrë i armatosur me një thikë sulmoi një...

TË FUNDIT

Shqiptarja “shpallet” heroinë në Zvicër, i shpëton jetën fëmijës 4-vjeçar

Mediat zviceriane i kanë bërë jehonë rastit të një 34-vjeçareje me origjinë shqiptare e cila shpëtoi një fëmijë nga mbytja në një pishinë në...

“Burri ishte kundër!” Stilistja: Nuk donte që të hapja Instagram për djalin

Stilistja Enxhi Valteri tha në “Good Mornin Albanians” se ka vendosur të mos postojmë më foto të djalit të saj në Instagram. E ftuar për...

VIDEO| Momentet pasi siriani qëllon me thikë fëmijët në parkun e lojërave

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në qytetin e Annecy në juglindje të Francës. Një burrë i armatosur me një thikë sulmoi një...

Kujdes fëmijët, pedofilët gjenden dhe në Instagram

Instagram, faqja e njohur e rrjeteve sociale me më shumë se 1.3 miliardë përdorues, “ndihmon” të promovojë një rrjet të gjerë llogarish të dedikuara për...

Bie nga kati i 6 i hotelit në Durrës, humb jetën turistja polake, detajet e para

Një tursite polake, 55-vjeçare e cila vendosi të kalonte pushimet në Shqipëri, ka humbur jetën pasi ka rënë nga hoteli ku po qëndronte. Ngjarja ka...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×