English

Shqiptari në Itali shpik pajisjen që thith bishtat e cigareve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Saimir Dashi është një shqiptar nga Shijaku por shumë i njohur në Itali, veҫanërisht në qytetin e Livornos ku edhe ai jeton prej më shumë se 20 vitesh.

- Advertisement -

43-vjeҫari arriti që të marrë vëmendjen e mediave dhe institucioneve për kontributin e tij në mbajtjen pastër të mjedisit.

Saimiri u vlerësua me një “Oscar Livornese” për angazhimin e tij. Po ashtu ai ka shpikur edhe një makinë-fshesë, një pajisje e cila thith bishtat e cigareve kudo që ato ndodhen nëpër cepa, në det, në shkëmbinj etj. Ajo është e vetmja e tillë në Itali.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?