English

Shtatzëna: Ankesat për ushqimin e spitalit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pedagogia, Malvina Tafçiu, e cila është në fund të shtatzënisë së saj dhe ndodhet në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”, ka shprehur shqetësimet sa i takon ushqimit.

Ajo tha se menuja e mëngjesit nuk ndryshon në varësi të ditëve.

Në një lidhje live për emisionin “Goodmorning Albanians”, pedagogia u shpreh se për shkak të nevojave dhe kërkesave specifike që kanë gratë shtatzëna duhet që menuja të jetë më e pasur me produkte të llojeve të ndryshme.

- Advertisement -

“Do kisha dëshirë që instancat përkatëse të reagonin lidhur me një menu specifike për këtë lloj kontingjenti të shoqërisë, që mendohet që po rrit një jetë”,- tha pedagogia.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×