English

Shtyhet seanca për Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja data kur do të mbahet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Është shtyrë këtë të martë seanca në dhomë këshillimi në Gjykatën e Lartë për ish-kryeministrin Sali Berisha dhe dhëndrin e tij, Jamarbër Malltezi.

- Advertisement -

Ata kanë kërkuar zbutje të masës së sigurisë.

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe dhëndri i tij Jamarbër Malltezi kërkojnë përjashtimin e  tre gjyqtareve pasi janë shprehur njëherë për te njëjtën kërkesë dhe kanë vendosur mospranim rekursi. Seanca e rradhës do të mbahet më 16 korrik.

Kujtojmë se ish-kryeministri Berisha ndodhet që prej 30 dhjetorit të 2023 në arrest shtëpie për çështjen “Partizani”. Gjithashtu për të njëjtën çështje në arrest shtëpier ndodhet edhe dhëndi i tij Jamarbër Malltezi.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?