S’ka fitues në sfidën Roma-Milan, Atalanta mposht Torinon 1-2

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gara për një vend në kupat evropiane në sezonin e ardhshëm është shumë e fortë në kampionatin italian, aty ku vetëm Napoli ka siguruar zyrtarisht kalimin në Champions.

Në javët në vijim pritet të zbardhen dhe emrat e skuadrave të tjera që do të luftojnë në Evropë, mes tyre Roma, Milani, Interi, Lazio apo Juventus.

Të shtunën derbi me aromë Evrope mes Romës dhe Milanit është mbyllur pa fitues, me skuadrat që ndanë nga një pikë në tabelën e klasifikimit. Kuqezinjtë qarkulluan më tepër golin, por në goditjet në portë rezultuan të pasaktë, ndërsa goli i parë do të shënohej nga vendësit e Mourinhos. Tammy Abraham shënoi në minutën e 4 të shtesës, ndërsa kur gjithçka dukej e pamundur për Milanit, Saelemakers solli baraspeshën 3 minuta më pas.

- Advertisement -

Të dyja skuadrat numërojnë nga 57 pikë në tabelë, por me Milanin që renditet i 4-ti ndërsa Roma në vendin e pestë.

Sfida tjetër e luajtur në stadiumin Olimpik të Torinos u mbyll në shifrat 1-2 në favor të Atalantës. Bergamaskët mposhtën torinezët me dy gola të Zappacostas dhe Zapatës, ndërsa Sanabria shënoi për vendësit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Stoltenberg: Ukraina gradualisht po fiton terren

Forcat ukrainase “gradualisht po fitojnë terren” në kundërofensivën kundër pushtuesve rusë, tha shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, gjatë një vizite të paparalajmëruar në Kiev...

Berisha: Konferenca për Kosovën që kërkon Rama, mbështetet nga Lavrovi

Ish-kreministri Sali Berisha ka mbajtur këtë të enjte një konferencë për mediat, ku ka komentuar zhvillimet në Veri dhe deklaratat e kryeministrit Rama në...

Barcelona zyrtarisht e akuzuar për korrupsion, ‘kapen’ pagesat e majme për gjyqtarët

Çështja ‘Negreira’ ka marrë përmasa edhe më të mëdha, ndërsa tani problemet për Barcelonën janë serioze. Klubi katalanas është zyrtarisht i akuzuar për korrupsion,...

TË FUNDIT

Stoltenberg: Ukraina gradualisht po fiton terren

Forcat ukrainase “gradualisht po fitojnë terren” në kundërofensivën kundër pushtuesve rusë, tha shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, gjatë një vizite të paparalajmëruar në Kiev...

Berisha: Konferenca për Kosovën që kërkon Rama, mbështetet nga Lavrovi

Ish-kreministri Sali Berisha ka mbajtur këtë të enjte një konferencë për mediat, ku ka komentuar zhvillimet në Veri dhe deklaratat e kryeministrit Rama në...

Barcelona zyrtarisht e akuzuar për korrupsion, ‘kapen’ pagesat e majme për gjyqtarët

Çështja ‘Negreira’ ka marrë përmasa edhe më të mëdha, ndërsa tani problemet për Barcelonën janë serioze. Klubi katalanas është zyrtarisht i akuzuar për korrupsion,...

Rusia do të blejë raketa të reja hipersonike pas takimit me Iranin

Ministri rus i mbrojtjes gjenerali Sergei Shoigu vizitoi Teheranin në fillim të këtij muaji, me sa duket për të diskutuar forcimin e bashkëpunimit dypalësh...

Përjashtimi i 11 deputetëve nga PD, reagon Gazment Bardhi

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka reaguar në lidhje me publikimin e vendimit për përjashtimin nga PD të 11 deputetëve...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×