English

Avokati: Një mjek ushtron profesionin pa qenë i specializuar në QSUT

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Gentjan Romano për emisionin ‘Review’ në Euronews Albania, ka treguar se një person në QSUT ushtron profesionin e mjekut dhe pse nuk është i specializuar.

- Advertisement -

Ai shtoi se kanë bërë kallëzim në Prokurori në lidhje me këtë çështje por që kjo e fundit është gati të mos nis hetimet, pasi sipas tyre nuk ka elementë të veprës penale.

“Është konstatuar brenda spitalit të QSUT që është një mjek që e ushtron aktivitetin pas specialitetin përkatës dhe një nga spitalet më serioze. Është bërë ankesë te urdhri i mjekëve, është bërë ankesë në UMSH, është bërë kallëzim në Prokurori nga pala që është e dëmtuar.

As UMSH nuk merr masa dhe Prokuroria është drejt mosfillimit të çështjes. Ai person ka ushtruar detyrën dhe ka rrezikuar jetën e njerëzve dhe mund të kenë humbur jetë njerëzit. Nuk e bën dot atë profesion. Tjetër gjë është e tjetër gjë hiqen. Askush nuk vepron. E di dhe QSUT”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?