English

Spahiu: Pse 15 deputetë të opozitës s’votuan arrestimin e Arben Ahmetajt?

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se është një pikëpyetje shumë e madhe fakti që 15 deputetë të opozitës nuk votuan pro arrestimit të Ahmetajt.

- Advertisement -

Ai tha se vetë partia e tij votoi unanimisht, ndërkohë që kundërshtarët u rezervuan me 3 deputetë që abstenuan dhe 12 që nuk morën pjesë.

“Socialistët kishin një precedent tjetër. Kur është bërë kërkesa për arrestimin e Saimir Tahirit, socialistët e refuzuan, nuk e pranuan dhe Saimir Tahiri shkoi në gjykatë i lirë, pra socialistët i mbajtën një qëndrim siç mbante Berisha me të vetët, që nuk e lëshuan. Mund të ndiqnin të njëjtën procedurë dhe me Ahmetaj.

Më bëri përshtypje një gjë. Janë 15 deputetë të opozitës, 3 abstenuan dhe 12 nuk morën pjesë, pra 15 deputetë të opozitës i janë shmangur votimit për të lejuar arrestimin e Arben Ahmetajt. Pra, më shumë ka votuar partia e tij për të shkuar në arrest se opozita. Kjo është një pikëpyetje shumë e madhe se përse opozita hezitoi të votonte arrestimin e Ahmetajt,” – u shpreh Spahiu.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?