English

Spahiu: Qeveria Rama duhet dyfishojë pagat dhe pensionet gjatë 2024

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Kreshnik Spahiu në një lidhje të drejtpërdrejt për Euronews Albania tha se kryeministri Edi Rama duhet të mbajë premtimet që ka dhënë këtë vit për vitin 2014.

- Advertisement -

Ai theksoi se gjëja e parë që duhet të bëjë numri një i qeverisë janë rritja e pagave dhe pensionet.

“Rama ka detyrimin si përfaqësues i socialistëve, i një programi social në Shqipëri të mbajë premtimin për rritjen e një mesatarje të pagës në 900 euro për të punësuar dhe rritjen e pensioneve dhe minimunin jetik. Rama, ka ardhur në pushtet nga e majta, nga socialistët, nga shtresat e varfra, nga të punësuarit. Deri më sot që 10 vite nuk e ka mbajtur premtimin.  Nuk jam i sigurt nëse në vitin e 11 do ta përmbush premtimin. Rritja e pagave do ishte e mirëpritur në këtë vit”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?