Spahiu zbulon prapaskenat: Çfarë i kërkoi në tavolinë Yuri Kim-Damian Gjiknurit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se thirrjet prania e politikanëve në SPAK nuk vjen prej thirrjeve të Ramës, por prej kërcënimeve të Yuri Kim.

“Diplomatja amerikane në Tiranë dy javë më parë thirri Damian Gjiknurin, numrin dy të Partisë Socialiste dhe i tha që në listat e zgjedhjeve të 14 majit mos të ketë persona të inkriminuar. Unë njoh një pjesë të  oficerëve të policisë gjyqësore, të prokurorëve, të juristëve të Byrosë Kombëtare të Hetimit dhe të Prokurorisë Speciale, por unë mendoj se ndikimi i asistencës amerikane është më i fortë se ndikimi i socialistëve në disa çështje,” – u shpreh Spahiu.

Sipas tij, socialistët kanë ndikimin, por përsëri thirrjet në SPAK sipas tij janë prej thirrjes së ambasadores Yuri Kim.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Italia do të prodhojë avionë të rinj luftarakë me Britaninë dhe Japoninë 

Italia ka njoftuar se do të bëhet një partner i barabartë në programin luftarak të gjeneratës së ardhshme me Britaninë e Madhe dhe Japoninë. Të...

Pendarovski: Diplomatët rusë spiunonin, dëbimi ishte i pashmangshëm

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka thënë të shtunën se vendimi i autoriteteve shtetërore për dëbimin e tre diplomatëve rusë ka qenë i...

Granata dore e armë zjarri, detaje nga sulmi në Veri ku mbeti i vrarë 1 polic

Në orët e para të mëngjesit të së dielës është vrarë një polic i Kosovës, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur. Lajmi është...

TË FUNDIT

Italia do të prodhojë avionë të rinj luftarakë me Britaninë dhe Japoninë 

Italia ka njoftuar se do të bëhet një partner i barabartë në programin luftarak të gjeneratës së ardhshme me Britaninë e Madhe dhe Japoninë. Të...

Pendarovski: Diplomatët rusë spiunonin, dëbimi ishte i pashmangshëm

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka thënë të shtunën se vendimi i autoriteteve shtetërore për dëbimin e tre diplomatëve rusë ka qenë i...

Granata dore e armë zjarri, detaje nga sulmi në Veri ku mbeti i vrarë 1 polic

Në orët e para të mëngjesit të së dielës është vrarë një polic i Kosovës, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur. Lajmi është...

Nis procesi i votimit në Kukës, 46 mijë qytetarë do të zgjedhin kryebashkiakun

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

Vrasja e policit, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia

Vrasja e policit në Veri, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia Presidentja Vjosa Osmani ka ndërprerë vizitën zyrtare në Nju Jork...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×