Spiropali: Kemi fituar luftën kundër kultivimit të kanabisit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Luftën me kultivimin e bimëve narkotike e kemi fituar”. Kështu deklaroi Ministrja për Shtetin Elisa Spiropali gjatë fjalës së saj në Kongresin e Partisë Socialiste.

Ajo nënvizoi se Shqipëria nuk është më pjesë e vendeve problematike në prodhimin dhe shitjen e drogës.

“Ne socialistët nuk kemi diferencë me fjalëve dhe veprimit. Kjo na dallon nga të tjerët. Kjo më kujton luftën që kemi bërë kundër kanabisit. Në një luftë ka edhe beteja që humben por e rëndësishme është që të fitohet lufta dhe luftën me kultivimin e bimëve narkotike ne e kemi fituar. Shqipëria ka dalë nga harta e vendeve problematike në këtë drejtim”, u shpreh Spiropali.

- Advertisement -

Këtë të shtunë Partia Socialiste po zhvillon Kongresin, i cili nisi me 5 panele të hapura diskutimi, në varësi të sektorëve.

Në fillim të Kongresit të socialistëve u këndua himni shqiptar si edhe ai ukrainas.

1007 delegatë marrin pjesë në kongres,  teksa priten ndryshime në statutin e PS-së. Një ndër vendimet që pritet të marrë sot Kongresi është ndërprerja e mandatit të kryetarëve të degëve.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

1 COMMENT

  1. Jepini google-in kesaj more, futu moj moter e lexo raportin e departamentit amerikan, te ka trullu Skenderbeu jot ty, apo pasuria qe e ke disafishuar (skenderbeu jot kur u pyet per pasurin tende pse eshte disafishura tha : “eshte rrit vlera e prones” por gjith shqiptaret kan nga nje shpi ama asnjerit nuk i eshte rritu e ti behet tre kater ship si pasoj e rritjes se vleres 😂)

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rama: Çmimet e “Internetit Roaming” janë ulur deri në 99%

Nga data 1 Tetor e këtij viti, çmimet e “Internetit Roaming” mes Europës dhe Ballkanit Perëndimor janë ulur mesatarisht deri në 99%. Këtë lajm e...

Papa sugjeron se Kisha Katolike mund t’i bekojë lidhjet mes së njëjtës gjini

Papa Françesku ka sugjeruar se ai mund të jetë i hapur që ta bekojë lidhjen e personave të gjinisë së njëjtë në Kishën Katolike. Duke...

BE shqyrton rrezikun nga përdorimi i katër teknologjive si armë lufte

Komisioni Evropian do të shqyrtojë rrezikun që paraqet përdorimi i katër teknologjive kritike si armë lufte, mes tyre gjysmëpërçuesit dhe inteligjenca artificiale. Blloku do...

TË FUNDIT

Rama: Çmimet e “Internetit Roaming” janë ulur deri në 99%

Nga data 1 Tetor e këtij viti, çmimet e “Internetit Roaming” mes Europës dhe Ballkanit Perëndimor janë ulur mesatarisht deri në 99%. Këtë lajm e...

Papa sugjeron se Kisha Katolike mund t’i bekojë lidhjet mes së njëjtës gjini

Papa Françesku ka sugjeruar se ai mund të jetë i hapur që ta bekojë lidhjen e personave të gjinisë së njëjtë në Kishën Katolike. Duke...

BE shqyrton rrezikun nga përdorimi i katër teknologjive si armë lufte

Komisioni Evropian do të shqyrtojë rrezikun që paraqet përdorimi i katër teknologjive kritike si armë lufte, mes tyre gjysmëpërçuesit dhe inteligjenca artificiale. Blloku do...

Synohet shkarkimi i udhëheqësit të Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA

Udhëheqësi i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara, Kevin McCarthy është duke luftuar për jetën e tij politike pasi një rebel i krahut...

Drama e emigrimit! Aty inxhinieri bën punë të rëndomta”-avokati shqiptar në Itali

Avokati Gentian Alimadhi ishte këtë të martë i ftuar në “Good Morning Albania" për të folur rreth vështirësive të emigrantëve që zgjedhin për të...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×