English

Studenti: Në Çeki korrupsionin nuk ta kap imagjinata, jo si në Shqipëri

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Aldi Shehu ishte këtë të martë në “Good Morning Albanians” për të folur rreth fenomenit të korrupsionit në universitete.

- Advertisement -

Ai ka ndarë përvojën e tij si student në Çeki ku ka thënë se atje studentët as nuk e imagjinojnë korrupsionin, jo më ta praktikojnë atë.

“Imagjinata e tyre nuk e përfshin korrupsionin. Ne kemi shumë ngjashmëri me çekinë dhe jemi shumë afër edhe kulturalisht.

Por studentët nuk e shikojnë si zgjidhje, se kjo nuk ofrohet fare në siste, Në Shqipëri nuk është thjesht pedagogia që mund ta korruptosh për një notë. Fillon që me blerjen e librit të korrupsionit. Në Çeki lufta kryesore që ata bëjnë është standardizimi, punojnë me libra të standardizuar ndërkombëtarisht”,-tha studenti.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?