6 dhjetor

Berisha: Protesta e 6 dhjetorit, vendim i drejtë në historinë e opozitës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha e ka cilësuar një vendim të drejtë, zhvillimin e protestës së opozitës më 6 dhjetor,...

Arrestohet agresori i Berishës, jep dëshmi kontradiktore

Policia ka arrestuar në spitalin e Traumës 31-vjeçarin Gert Shehu, i cili akuzohet për goditje për shkak të detyrës ndaj Sali...

Samiti i 6 dhjetorit| Presidenti Bullgar mbërrin në Tiranë

Presidenti Rumen Radev mbërriti të hënën në Tiranë për të marrë pjesë të nesërmen në Samitin BE-Ballkani Perëndimor. Në kuadër të vizitës...

Samiti i 6 dhjetorit, Charles Michel: Shumë simbolik, zhvillohet në zemër të rajonit

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel ka shkruar në faqen e tij në Twitter rreth samitit të 6 dhjetorit që do...

Historiku i samiteve ndër vite

Samiti i Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor i cili do të mbahet për herë të parë në Tiranë do të jetë...

Protesta, Spaho: S’marrim parasysh vijat e kuqe të vendosura nga policia

Deputeti i PD Edmond Spaho, nga Korça theksoi se protesta e 6 dhjetorit do të zhvillohet përballë kryeministrisë pasi problemi  është...

Mesazhet e samitit të 6 dhjetorit në Tiranë, tregon ish-ministrja Gjonaj

Nënkryetarja e Komisionit të Integrimit, Etilda Gjonaj tregoi në një intervistë për Euronews Albania mesazhet e forta të samitit të 6...

Berisha për protestën e 6 dhjetorit: Duam që zëri ynë të dëgjohet

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se protesta që do të zhvillohet më 6 dhjetor, ka për qëllim që t'u...

Ministrja Kushi: Më 6 dhjetor, mësimi do të zhvillohet normalisht në Tiranë

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi deklaroi se në datën 6 dhjetor, mësimi do të vijojë normalisht në të gjitha shkollat e...

Berisha: Nuk ka samit pa protestë, ne do të jemi në shesh

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se nuk ka samit pa protestë, teksa shtoi se opozita do të jetë në...

Cili është mesazhi i protestës më 6 dhjetor? Flet anëtari i Këshillit Kombëtar të PD

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Akil Kraja thotë se protesta e 6 dhejtor ka vetëm një mesazh, se Shqipëria...

Petro Koçi për protestën e 6 dhjetorit: Fryma berishiste në PD është shumë e fortë

Deputeti i Partisë Socialiste, Petro Koçi e sheh si një hap të gabuar, vendimin e Partisë Demokratike dhe opozitës në tërësi,...

Çfarë do të ndodhë më 6 dhjetor? Policia e ndalon protestën, PD nuk tërhiqet

Ku do të zhvillohet protesta e opozitës më 6 dhjetor? Kjo është dilema kryesore e politikës shqiptare në ditët e fundit....

Çfarë do të diskutohet në Samitin e Tiranës më 6 dhjetor (AGJENDA)

Më 6 dhjetor mbahet samiti i parë mes liderëve të BE-së dhe Ballkanit Perëndimor që do të zhvillohet në Tiranë. Në faqen...

Kreshnik Spahiu: Pse i duhet Berishës protesta e 6 dhjetorit

Analisti Kreshnik Spahiu thotë se Sali Berishës i duhet protesta e 6 dhjetorit, për t'i treguar ndërkombëtarëve, se ai është faktori...

PD tregon skenarin e 6 dhjetorit: Si do përballemi me Edi Ramën

Shefi Organizativ në Partinë Demokratike, Klevis Balliu thotë se më 6 dhjetor qytetarët do të dalin në bulevard dhe do të...