albana vokshi

Evi Kokalari tregon çfarë i lidh familjarët e deputetes së PD me çështjen McGonigal

Evi Kokalari thotë se familjarë të deputetes së Partisë Demokratike, Albana Vokshi kanë pasur interes për 4 puse nafte në Fier,...

Një ditë para vendimit të Gjykatës, Vokshi thirrje mazhorancës: Larg duart nga PD

Një ditë para vendimit të Gjykatës së Apelit për vulën e PD-së, deputetja Albana Vokshi i ka bërë thirrje mazhorancës që...

Braçe- Vokshit: Flisni për lobimet ruse, a e keni marrë në pyetje Bashën?

Deputeti socialist, Erion Braçe është shprehur se situata e vazhdueshme në Kuvend që ka qenë e rrëmujshme është kaotike. Ai është ndalur...

Vokshi: Rama do të përfundojë në burg, nuk e shpëtoni dot nga ne

Deputetja  Albana Vokshi ka hedhur akuza ndaj kryeministri Rama, duke i thënë se ka  korruptuar zyrtarin e FBI-së, McGonigal. Vokshi nga foltorja...

Vokshi: Rama ka uzurpuar Parlamentin, i frikësohet skandalit “McGonigal”

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi deklaroi se kryeministri Edi Rama ka uzurpuar Parlamentin. Gjatë fjalës së saj teksa mbahej protesta e...

“Vetëm pushkatimi ka mbetur”, flet Albana Vokshi në Komisionin e Etikës

Është mbledhur Komisioni i Votimit dhe Etikës në lidhje me përjashtimin e 6 deputetëve nga seanca e Parlamentit. Deputetja e PD-së Albana...

“Pusho ti, pusho ti”, Belinda Balluku i kthehet Albana Vokshit

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku replikoi në Kuvend ndaj deputetes së PD-së Albana Vokshi për situatën me përmbytjet në...

Evis Kushi e paditi për shpifje, GJKKO shpall të pafajshme Albana Vokshin

GJKKO ka shpallur të pafajshme deputeten Albana Vokshi, e cila ishte paditur për shpifje nga ministrja e Arsimit, Evis Kushi. Lajmin e...

Gjyqi i Vokshit me ministren Kushi për tezat e provimeve, deputetja: Proces i stisur

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka dhënë një deklaratë për mediat pas seancës së radhës gjyqësore me Ministren e Arsimit,...

Vokshi prezanton kandidatët e miratuar për primaret, emrat në 26 bashki

Në një komunikim për mediat Albana Voksi ka prezantuar kandidatët e miratuar për primaret në 26 bashki të vendit. “Janë mbi 200...

‘Në gjyq me ministren Kushi’, Vokshi: Paraqita prova, mësuesit ndihen të kërcënuar

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, deklaroi se ka paraqitur provat që kishte në dispozicion për një padi të bërë ndaj...

Vokshi: Ministrja Kushi mungoi në gjyq, duhet të japë dorëheqjen

Këtë të mërkurë, deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi mori pjesë në seancën gjyqësore për një padi të bërë ndaj ministres...

Mbi 14 mijë demokratë kanë votuar deri në orën 11:00

Kryetarja e Komisionit të Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale, Albana Vokshi ka dalë në një deklaratë për mediat, lidhur me...

Mbështetësit e Bashës kanë votuar për kandidatë të ‘Rithemelimit’, thotë Vokshi

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi deklaroi se mbështetës të ish-kryedemokratit Lulzim Basha kanë votuar për kandidatë të Komisionit të Rithemelimit,...

Vokshi: Deputetët ‘bojkotues’ që bëjnë pazare, s’mund të mbajnë peng PD-në

Deputetja Albana Vokshi thotë se deputetët që nuk morën pjesë në Kuvendin Kombëtar të 30 prillit nuk mund të mbajnë peng...

Vokshi cilëson 30 prillin ditën më të bukur në historinë e PD-së

Deputetja Albana Vokshi deklaroi në Kuvendin e Partisë Demokratike se kjo është një nga ditët më të bukura të historisë së...