altin dumani

Godina e re e SPAK, Dumani: Të bëhet funksionale brenda 2024, s’kemi ambiente

SPAK kërkon që brenda vitit 2024 të bëhet funksionale godina e re që ju është dhënë në administrim. Në raportimin për buxhetin në komisionin...

Karamuço: Ja sfida e Altin Dumanit me disa prej prokurorëve në SPAK

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço tha në një intervistë për “Review” në Euronews Albania se Altin Dumani ka një sfidë me...

A po rrezikon Meta me dosjen CEZ-DIA? Gazetari: Po e udhëheq vetë Altin Dumani

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati dha detaje sa i takon dosjes CEZ-DIA dhe rrezikut që i kanoset Ilir Metës nga...

Altin Dumani: Na duhen ndihmës prokurorë në SPAK

Në mbledhjen e sotme të Këshillit Kombëtar të Integrimit, kreu i SPAK, Altin Dumani tha se një gjë që do e...

Çështjet e korrupsionit, Dumani: Dosjet po adresohen në sektorin e hetimit financiar

Në mbledhjen e sotme të Këshillit Kombëtar të Integrimit, kreu i SPAK, Altin Dumani tha se tashmë çështjet që kanë të...

“Korrupsioni, sfidë për integrimin”, Tabaku: Dënoj kërcënimet ndaj gjyqtarëve

Kryetarja e Këshillit Kombëtar të Integrimit, Jorida Tabaku në takimin e zhvilluar ditën e sotme, tha se lufta kundër korrupsionit është...

Nga “Metamorfoza”, te sterilizimi e McGonigal, Dumani flet për çështjet e bujshme

Në një takim informal me gazetarët, kreu i SPAK Altin Dumani dha detaje sa i përket një sërë çështjeve me interes...

Masa shtesë sigurie për Altin Dumanin, kreu i SPAK lëviz me makinë të blinduar

Masa shtesë janë marrë për ruajtjen e sigurisë së kreut të Prokurorisë së Posaçme. Sipas burimeve prej 2-3 javësh Altin Dumani lëviz...

Çështja Ahmetaj| Çfarë mbante në dorë Dumani kur u fut në Kuvend, mesazhi

Kreu i SPAK, Altin Dumani u paraqit ditën e djeshme në Kuvendin e Shqipërisë për të bërë kërkesën për arrestimin e...

Kreu i SPAK: Nuk kam ndier presion politik gjatë ushtrimit të detyrës

Kreu i SPAK Altin Dumani, raportoi këtë të premte përpara Komisionit të Ligjeve, për punën e kryer gjatë vitit 2022. Ndër të...

Hetimet për zyrtarë të lartë e konfiskimet, Dumani raporton bilancin e SPAK për 2022

Kreu i SPAK, Altin Dumani në Komisionin e Ligjeve, ka raportuar bilancin e punës për vitin 2022. Në fjalën e tij ai...

Altin Dumani: Gjatë 2022 u rekrutuan 32 hetues, kemi ende vakanca në BKH

3 Prokurorë të Posaçëm dhe 27 punonjës në administratën civile, janë vakancat sipas raportimit të bërë nga kreu i SPAK, Altin...

“Grupet kriminale, korrupsioni dhe paratë e pista”, Dumani flet për median italiane

Kreu i SPAK Altin Dumani së fundmi ka dhënë një intervistë për median italiane  ‘La Rebbulica”, ku ka folur për mafian...

Dumani rendit problematikat: Nuk kemi zyra për BKH-në, 6 persona në një ambient

Kreu i Prokurorisë së Posaçme, Altin Dumani, në raportin e tij në KLP këtë të enjte, ka bërë një analizë të...

“602 persona nën hetim”, kreu i SPAK: Është rritur me 16% numri i të pandehurve

Kreu i Prokurorisë së Posaçme Altin Dumani në një raportim për veprimtarinë e SPAK gjatë vitit 2022 tha se është rritur...

Çfarë raportoi Yuri Kim në DASH për Altin Dumanin e SPAK? Gazetari ngre pikëpyetjet

Gazetari Roland Qafoku deklaroi se ambasadorja amerikane, Yuri Kim raporton për çdo gjë te Departamenti i Shtetit (DASH). Në emisionin "Now" në...