ambasada

Dokumentet që nuk do të ofrohen më nga ambasada shqiptare në Gjermani

Ambasada shqiptare në Gjermani ka bërë një njoftim shumë të rëndësishëm për të gjithë qytetarët që jetojnë në  këtë shtet. Përmes një...

Ambasada amerikane uron magjistratët e rinj: Qytetarët presin paanshmëri nga ju

Urime 45 magjistratëve të rinj që i bashkohen gjykatave dhe prokurorive këtë javë, shkroi ambasada amerikane në faqen zyrtare në Twitter. Në...

U larguan gjatë fjalimit të Ramës për amnistinë, ambasadorët: Kishim angazhime

Ambasadorja e Francës në Tiranë, Elisabeth Barsacq dhe ai gjerman, Peter Zingraf bojkotuan fjalën e kryeministrit Edi Rama këtë të premte,...

Bujar Osmani ‘rihap’ ambasadën e Maqedonisë së Veriut në Ukrainë

Shefi i diplomacisë së Maqedonisë së Veriut Bujar Osmani ka vizituar Ukrainën, në shenjë mbështetjeje për rezistencën e popullit ukrainas. Në mënyrë...

SHBA rihap ambasadën në Kiev pas 3 muajsh

Departamenti Amerikan i Shtetit njoftoi se SHBA-të rihapën ambasadën e tyre në Kiev të mërkurën, pasi e mbyllën atë për tre...

Media e pavarur rol parësor në luftën kundër korrupsionit, thotë SHBA

Media e fortë dhe e pavarur është parësore në luftën kundër korrupsionit dhe pandëshkueshmërisë. Ky është mesazhi i përcjellë nga ambasada...

SHBA-ja shpreson të rihapë ambasadën në Kiev këtë muaj

SHBA-ja shpreson të rihapë ambasadën e saj në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev deri në fund të muajit maj. Kështu deklaroi Kristina Kvien...

Ambasada e SHBA-së uron besimtarët katolikë për Pashkët

Ambasada e SHBA në Tiranë ka uruar të gjithë besimtarët katolikë për Pashkët. Me anë të një postimi në rrjetet sociale ambasada...

Franca do të rikthejë ambasadën e saj në Kiev

Franca njoftoi të enjten se ambasada e saj në Ukrainë do të kthehej shumë shpejt në kryeqytetin Kiev nga Lviv, raporton...

Flamuri ukrainas hiqet nga ambasada në Moskë

Flamuri i Ukrainës është hequr nga ambasada e vendit në Moskë, raportoi agjencia ruse e lajmeve RIA të mërkurën. Sipas RIA, shenja...

Shqiptarët dhurojnë ndihma në ambasadën e Ukrainës

Pako me ushqime, veshmbathje, medikamente janë disa nga ndihmat e para që kanë dhuruar qytetarët shqiptarë në ambasadën ukrainase. Secili dhuron sipas...

Protesta kundër luftës para ambasadës ruse në Tiranë

Qytetarë të shumtë u mblodhën në shenjë proteste përpara ambasadës ruse në Tiranë, të dielen. Ata bënë thirrje që të ndalet agresioni...

Mosshkarkimi i Metës, SHBA: Gjykata po tregon pavarësi dhe integritet

Gjykata Kushtetuese po demonstron aftësinë për të përmbushur funksionin e saj parësor duke dhënë vendime që pasqyrojnë pavarësi dhe integritet. Kështu thuhet...

Ambasada Gjermane mbyll përkohësisht sektorin e vizave

Shqiptarët nuk mund të aplikojnë apo të kryejnë takime për vizat në Ambasadën Gjermane, deri më 28 janar. Takimet që ishin caktuar...