ambasada

Ambasada amerikane zbardh takimet e Yuri Kim me drejtuesit e 3 partive politike

Ambasada amerikane ka zbardhur takimet me drejtuesit e 3 partive politike që zhvilloi sot ambasadorja Yuri Kim. Në një njoftim të ambasadës...

Ambasada Amerikane: Protesta ka potencialin të përhapet, mund të ketë dhunë

Disa orë para nisjes së protestës së thirrur nga ish kryeministri, Sali Berisha, ambasada e SHBA-ve në Tiranë u ka bërë...

Protestë në Gjermani, aktivistët çojnë tankun në portën e ambasadës ruse

Aktivistët në Gjermani kanë protestuar në mbështetje të Ukrainës duke dënuar agresionin rus në 1 vjetorin e nisjes së luftës. Në mënyrë...

Ambasada e SHBA thirrje shtetasve amerikanë: Shmangni tubimet e mëdha

Ambasada amerikane ka këshilluar qytetarët e saj që të shmangin lëvizjet pranë bulevardit "Dëshmorët e Kombit" ku do të zhvillohet protesta...

Ambasada e SHBA paralajmëron amerikanët për sulme të mundshme në Stamboll 

Ambasada amerikane në Turqi ka paralajmëruar amerikanët për sulme të mundshme terroriste ndaj kishave, sinagogave dhe misioneve diplomatike në Stamboll, njoftimi...

Ministrja e Jashtme: Shqipëria pritet të hap ambasadë në Ukrainë

Shqipëria dhe Ukraina festojnë këtë 12 janar, 30-vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes dy vendeve. Ministrja e Jashtme Ola Xhaçka zgjodhi...

Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar thirrje shqiptarëve: Mos rrezikoni jetën me gomone

Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në vendin tonë u ka bërë një thirrje shqiptarëve të cilët duan të largohen drejt këtij...

Protestë për Kosovën në Tiranë, qytetarët tubim përballë ambasadës serbe

Një protestë qytetare është mbajtur mesditën e kësaj të enjteje përballë ambasadës serbe në Tiranë. Dhjetëra qytetarë janë mbledhur aty dhe kërkojnë...

Ambasada britanike reagon pas sulmit ndaj Berishës: Dhuna s’ka vend në demokraci

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha u godit sot me grusht në fytyrë nga Gert Shehu, një 31- vjeçar i cili...

Ambasada amerikane uron 29 Nëntorin: Gëzuar Festën e Çlirimit Shqipëri!

Shqipëria feston 78-vjetorin e çlirimit nga pushtimi nazist gjatë Luftës së Dytë Botërore. Kështu shkruhet në postimin e Ambasadës amerikane në Facebook. “Ky...

‘Shmangni protestën’, thirrja e ambasadës së SHBA për shtetasit amerikanë

Shtetasve amerikanë u kërkohet që të shmangin Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ gjatë protestës së thirrur nga opozita. Mesazhi u është përcjellë nga...

Manjani: Ambasada e SHBA, shantazh deputetëve që ta votonin Reformën në Drejtësi

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani deklaroi se deputetët u shantazhuan nga ambasada amerikane në vitin 2016, që ta votonin Reformën në...

Ambasada e Iranit ruhet nga policia, godina ende e vlefshme për hetuesit

13 ditë pas dëbimit të diplomatëve iranianë godina që shërbeu si ambasadë e këtij vendi në Tiranë vazhdon të ruhet nga...

Ambasada ruse sqaron zhvendosjen nga rruga ‘Ukraina e Lirë’

Ambasada ruse në Tiranë përmes një njoftimi në media ka sqaruar arsyet e shpërnguljes nga rezidenca në qendër të Tiranës, pranë...

Serbia e ndaloi, 20 ambasada të vendeve perëndimore mbështetën Europride

Njëzet ambasada të vendeve perëndimore kanë shprehur mbështetjen e tyre të plotë për anëtarët e komunitetit LGBTIQ+ dhe shpresojnë, siç thonë...

Norvegjia do të mbyllë ambasadat në Sllovaki, Sri Lanka dhe Kosovë në vitin 2023

Qeveria norvegjeze ka njoftuar se Ministria e Punëve të Jashtme do të mbyllë pesë stacione të huaja vitin e ardhshëm, duke...