ambulanca

Ndiqte ambulancën të shmangte trafikun, e “pëson keq” shoferi në Tiranë

Drejtuesi i një mjeti në Tiranë është proceduar me masë administrative dhe pezullim të lejes së drejtimit, pasi ndiqte një autoambulancë...

Ambulanca “ngec” në trafikun e QSUT: FSHZH: Projekti i parkimit i bllokuar

Trafiku që krijohet në mjediset e brendshme të QSUT shkakton vështirësi për autoambulancat që sjellin pacientë në gjendje të rëndë. Menaxhimi i parkimit...

Përmbyset ambulanca në Lezhë, plagoset infermieri dhe 3 persona të tjerë

Një autoambulancë është aksidentuar të enjten në autostradën Tiranë-Lezhë në afërsi të karburant “Paluca”. Sipas burimeve, ambulanca është e spitalit të Rrëshenit...

Spanja i dhuron Ukrainës 30 ambulanca

Ministri i Jashtëm i Spanjës, Jose Manuel Albares, mbërriti në Kiev të mërkurën për të dërguar 30 ambulanca në Ukrainë, sipas...

Ambulanca përplaset me një automjet te ‘Shqiponja’, lëndohet pacientja

Një ambulancë është përplasur me një automjet tjetër pranë sheshit 'Shqiponja' në Tiranë të mërkurën. Policia tha se si pasojë e aksidentit...