analisti

Pse erdhi Trëndafilova në Kosovë? Analisti Ramabaja tregon detajet

6 aktivistë të PSD në Kosovë përfshirë kreun e kësaj partie Darda Molliqaj u arrestuan sot nga policia pasi hodhën mjete...

Analisti: Perëndimi dështoi në Ballkan! Krahu ruso-serb po fuqizohet!

Analisti Sadri Ramabaja tha në një intervistë për Euronews Albania se Perëndimi ka dështuar në sigurimin e paqes dhe stabilitetit të...

Analisti: Putin po kërkon krizë të re në Ballkan, Serbia po jep sinjale

Analisti Albinot Maloku tha në një intervistë për Euronews Albania se Rusia po kërkon të krijojë një krizë të re në Ballkan...

Përplasjet në Parlament, analisti: Opozita po prodhon kriza artificiale, ja arsyeja

Analisti Ergys Mërtirit tha në një intervistë për Euronews Albania se opozita, me atë që e quan aksion në Parlament është...

Pse do thirret Meta në SPAK? Analisti zbulon detajet

Gazetari Roland Qafoku tha në një intervistë për Euronews Albania se Ilir Meta ka një qasje krejt ndryshe nga Sali Berisha...

Analisti: Ja plani i Vuçiçit për të shpëtuar të tmerrshmin Radoiçiç

Analisti Neritan Alibali tha në emisionin Now në Euronews Albania se duke e arrestuar, Serbia po e mbron Milan Radoiçiç. Alibali u...

“Biden zgjohu”! Analisti amerikan: Shiheni në sy Vuçiç, nuk është një partner

Analisti Edward Joseph tha në një intervistë për Euronews Albania se dhuna e përdorur nga serbët në veri ndaj ushtarëve të KFOR...

Analisti: Berisha në Kukës donte të mundte opozitën, jo Ramën

Analisti Ergys Mërtiri tha në një intervistë për Euronews Albania se Berisha në zgjedhjet e pjesshme lokale në Kukës nuk kishte...

Analisti përgëzon policinë e Kosovës: Ulja e kriminalitetit në Veri, meritë e juaja

Analisti Nexhmedin Spahiu ishte i ftuar këtë të shtunë në një lidhje direkte për Euronews Albania, ku komentoi zhvillimet e fundit...

Nga do anojë peshorja? Analisti: Foltorja do zvogëlohet, PD zyrtare do rritet

Analisti Ergys Mërtiri komentoi në një intervistë për Euronews Albania situatën në Partinë Demokratike pas zgjedhjeve të së shtunës që rikthyen...

Analisti: SPAK ka mbështetjen e opinionit publik, Ahmetaj të vijë të përballet

Analisti Platon Nesturi e cilësoi një  goditje të fortë të SPAK lëshimin e urdhër-arrestit për Arben Ahmetajn. Sipas tij, SPAK e ka...

Këmbëngulja e Kurtit, analisti: Mund të jetë orientuar nga miqtë ndërkombëtarë

Analisti Ridvan Berisha tha në një intervistë për Euronews Albania se kryeministri i Kosovës Albin Kurti mund të jetë duke vepruar...

Analisti: Vuçiç po përgatitet, kërcënon se do blejë avion gjuajtës!

Analisti Genc Burimi tha në një intervistë për Euronews Albania se prej disa javësh ka një shkëputje mes BE dhe amerikanëve...

Analisti: Gjatë kapjes së armatimeve në Zveçan ishin prezentë edhe trupat e KFOR-it

Enver Dugolli, analist politik tha në një intervistë për Euronews Albania se gjatë bllokimi të automjetit serb me munione në Zveçan...

Analisti: Bllokada serbe, jo vetëm për kamionët nga Kosova, por edhe për shqiptarët

Analisti Muhamet Hajrullahu tha në një intervistë për Euronews Albania se Serbia gjatë ditëve të fundit ka bllokuar jo vetëm kamionët...

Analisti serb: “Veriu” do sjellë konflikt rajonal! Ja kur mund të lirohen 3 policët

Analisti serb Dusan Janjic tha në një intervistë për Euronews Albania se situata në Veri mund të sjellë një konflikt rajonal. Ai...