artistët

Murali në Shkup, artistët e rinj përcjellin mesazhe paqeje

21 të rinj ukrainas, gjerman, francez, shqiptar dhe maqedonas, u bënë bashkë për të përçuar mesazhe paqeje. Përmes veprave artistike të...

“Bamirësia nuk të varfëron”, të rinjtë dhe artistët në Durrës shpërndajnë ndihma 

Një koncert bamirësie u zhvillua në qytetin bregdetar të Durrësit. Organizuar nga dy të rinj, koncerti i mbajtur në shkollën e muzikës...

“Kishim ftohtë, shyqyr që…”- Fatma tregon problemet që hasin artistët në Shqipëri

Gazetarja Fatma Haxhialiu ishte e ftuar këtë të shtunë në Euronews Albania ku foli mbi eksperiencën e saj si aktore në...

Vizatimi i rrallë i Mikelanxhelos mund të shitet 33 milionë € në ankand

Një vizatim i Mikelanxhelos, i zbuluar në vitin 2019 do të dalë në ankand me çmimin që mund të arrijë deri...

Ministria e Kulturës s’mban premtimin, artistët e cirkut tregojnë vështirësitë

Artistët e Cirkut Kombëtar stërviten në një dhomë të vogël, pranë vendit ku dikur ngrihej çadra e Cirkut Kombëtar. Për ta...