aulon kalaja

“Fushatë me pemë?”- Kalaja: Nuk e dija që Rama është dashnor i gjelbërimit

Aulon Kalaja, anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, ishte këtë të premte i ftuar në Euronews Albania ku ka folur...

Debat Kalaja-Rupi: Ndërhyrja e partive ka qenë e kot, asnjë kauzë nuk është zgjidhur

Dy aktivistët Marsel Rupi dhe Aulon Kalaja janë përplasur me njëri-tjetrin në studion e Euroneës Albania. Shkak i debatit të tyre  janë...

Aulon Kalaja: Protestat nisen nga qytetarët dhe bitisen nga politika

Aktivisti Aulon Kalaja është shprehur se shumica e protestave në vendin tonë kanë dështuar. Në një intervistë për Euronews Albania, ai tha se...

Kalaja: Më 6 dhjetor protestojmë kundër Ramës, detyra e policisë

Aktivisti Aulon Kalaja është shprehur se opozita më 6 dhjetor proteston kundër kryeministrit Edi Rama dhe jo kundër liderëve të Ballkanit. Në...

‘Projekt ogurzi’, aktivistët kundërshtojnë marrëveshjen për Butrintin

Këtë të martë në Komisionin e Ekonomisë po shqyrtohet dekreti i presidentit për kthimin e ligjit për administrimin e Parkut të...