ballkani

1,7 milionë vende të lira pune, Gjermania lehtëson importin njerëzor nga Ballkani

Autoritetet gjermane vlerësojnë se ka mbi 1,7 milionë vende të hapura punë që nuk i plotësojnë dot. Shumica e punëtorëve nevojiten në...

Ballkani i pafat në Europa League, Lazio dështon në Danimarkë

Ballkani nuk ia ka dalë dot të marrë një rezultat pozitiv në përballjen me Slavian e Prahës të luajtur në Çeki,...

Ballkani shënon, por nuk fiton, çekët e ekipit Slavia fitojnë me rezultatin 3-2

Ekipi i Ballkanit është larguar pa pikë në ndeshjen me ekipin Slavia të Çekisë. Skuadra e Kosovës ka shënuar dy gola...

Dekada pritjeje për fronin, çfarë e lidh mbretin e ri me Ballkanin

Charles Philip Arthur George deri dje njihej si Princi i Uellsit dhe sapo zemra e nënës së tij Mbretëreshës Elizabeth II...

Abazoviç: Me mua kryeministër, Mali i Zi e ka vendin në Ballkanin e Hapur 

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviç thotë se nëse do të rizgjidhet në këtë post Mali i Zi do t’i...

Zeka: Kurti duhet të shkonte në Beograd dhe ta provokonte Vuçiçin

Analisti Milaim Zeka thotë se Kosova duhet të ishte bërë pjesë e samitit të Ballkanit të Hapur që po mbahet në...

Turqia e Hungaria do marrin pjesë në samitin e Ballkanit të Hapur në Beograd

Në samitin e radhës të iniciativës Ballkani i Hapur, që mbahet më 2 shtator në Beograd, krahas organizatorëve, do të marrin...

‘Të zgjerohemi me Ballkanin’, Scholz-Von der Leyen: Sistem mbrojtjeje për Evropën

Kancelari gjerman Olaf Scholz ka deklaruar se BE ka nevojë për një seri reformash dhe të pranojë anëtarë të rinj, në...

Ballkani shkruan historinë, kualifikohet në grupet e Ligës së Konferencës

Kampioni i Kosovës Ballkani do të jetë pjesë e fazës së grupeve të Ligës së Konferencës duke shkruar kështu historinë në...

Liga e Konferencës, Ballkani fiton me përmbysje në Shkup

Skuadra e Ballkanit ka fituar me rezultatin 2-1 në transfertë përballë Shkupit, duke hedhur një hap të rëndësishëm drejt grupeve të...

Ballkani vs Shkupi, sot përballja shqiptare në “Play Off-in” e Ligës së Konferencës

Mbrëmjen e së enjtes do të zhvillohet sfida mes ekipeve shqiptare të Ballkanit dhe Shkupit, në "Play off", për të siguruar...

Ballkani me përforcime para ndeshjes me Shkupin, afron sulmuesin malazez

Skuadra e Ballkanit ka zyrtarizuar transferimin e sulmuesit malazez Dejan Zarubica, i cili ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me kampionët e...

Ballkani vs Shkupi, përballje shqiptare në “Play-Off” të Ligës së Konferencës

Skuadra e Ballkanit ka shkruar historinë, pasi ka arritur të kualifikohet në fazën "Play-off" në kompeticionin e Ligës së Konferencës. Në këtë...

Besueshmëria e BE-së, Ukraina dhe Ballkani presin sinjale të qarta nga Evropa

Në Ohër të Maqedonisë së Veriut u mbajt Forumi i Prespës me pjesëmarrjen e krerëve të shteteve, qeverive dhe diplomatëve nga...

Greqia pranë Ballkanit Perëndimor, Mitsotakis: Përpjekje për ta afruar me BE-në

Samiti për Bashkëpunim në Evropën Juglindore që zhvillohet këtë fundjavë në Selanik është një mundësi për Greqinë që të "sinjalizojë rëndësinë e...

Varhelyi: Open Balkan ndihmon në planin e BE-së për investime në rajon

Ballkani i Hapur mund të jetë mundësi për përshpejtimin e rrugës drejt BE-së, tha Oliver Varhelyi Komisioneri Europian për Zgjerim, gjatë...