banesa

Përfshihet nga flakët banesa në Tiranë, detajet e para

Një banesë në rrugën "Arben Broci", në kryeqytet është përfshirë nga flakët mëgjesin e kësaj të hëne. Policia bën me dije se...

Shkumbini rrezikon 20 banesa, 150 ha tokë e gërryer nga prurjet e lumit

Lumi Shkumbin është kthyer në një problem tepër serioz për banorët e lagjes Baltavere në Shushicë të Elbasanit. Gjatë viteve të fundit...

Brenda pallatit të Alda Klosit, makina mungon në parkim. Çfarë thonë fqinjët

Gazetarja e Euronews, Ortenca Budlla, ka shkuar këtë të martë në banesën e Alda Klosit, zyrtares të cilës iu vodhën mijëra...

I prish me buldozer banesën pas sherrit, fqinji qëllon për vdekje shqiptarin

Një ngajrje e rëndë ka ndodhur në Itali mbrëmjen e 5 janarit, ku një mosmarrëveshje mes dy fqinjëve ka rezultuar fatale...

1200 leje për banesa në vit, në krye Tirana, bregdeti dhe Korça shtojnë hotelet

Për 4 vite në vendin tonë janë dhënë 4645 leje ndërtimi për pallate ose banesa private. Të dhënat tregojnë se çdo...

Gazetari: Si u gjetën armët në kosheret e bletëve të Vis Martinaj

Gazetari Eni Ferhati, zbuloi nga studio e Euronews, detaje të reja nga operacioni i ndërmarrë ditën e djeshme nga FNSH dhe...

Ekskluzive/ Dera e shtëpisë së Vis Martinaj, tela me gjemba dhe FNSH

Forcat e ndërhyrjes së shpejtë kanë ushtruar këtë të hënë kontrolle në banesën e atij që cilësohet si bosi i lojërave...

Çmimet e banesave po ulen në ekonomitë e mëdha, Shqipëria ende në rritje

Çmimet e apartamenteve janë ulur këtë vit, për shkak të kredive të rritura në këtë vit krize. Në Shqipëri, të dhënat...

Vidhet banesa në Vaun e Dejës, grabitësit marrin edhe automjetin e parkuar në oborr

Një banesë është grabitur me dhunë në Vaun e Dejës. Policia tha se ngjarja ndodhi në fshatin Ashtë, rreth orës 04:25 të...

Humb jetën 58-vjeçarja në Tiranë, dyshohet se u vetëhodh nga banesa

Në 58-vjeçare ka humbur jetën këtë të premte në kryeqytet, ku dyshohet se është vetëhedhur nga kati i katërt i pallatit...

Humb jetën 65-vjeçarja, dyshohet se u hodh nga banesa

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e së dielës në lagjen nr.17 në qytetin e Durrësit. Një 65-vjeçare e identifikuar si...

1150 viktima nga tërmeti në Afganistan, ndërpriten kërkimet

Autoritetet talibane në Afganistan kanë ndërprerë operacionet e kërkim-shpëtimit pas tërmetit të 22 qershorit që goditi pjesën lindore të vendit, teksa...

Vodhi 8 banesa në Tiranë me çelës kopje, arrestohet 21-vjeçari

Policia e Tiranës ka arrestuar një 21-vjeçar i cili duke përdorur kopje çelësash grabiste banesa në kryeqytet. Marsel Sula u vu në...

Protestuesit e 5 Majit drejt ambasadës së BE-së

Banorët e 5 Majit dhe Laprakës e kanë zhvendosur protestën nga Kuvendi, tek ambasada e SHBA-së dhe më pas tek ambasada...

Banorët e 5 Majit: Të prishen banesat kur të zgjidhet strehimi

Banorët e lagjes 5 Maji kërkojnë të mos prishen banesat derisa të bëhet marrëveshja me bashkinë. Sipas tyre puna e IKMT-së duhet...