durres

Kampionati evropian i shahut në Durrës, pjesëmarrës mbi 30 kampionë të botës 

Yjet e shahut botëror prej disa ditësh tashmë ndodhen në Shqipëri për të qenë pjesë e Europianit të Klubeve të Shahut,...

Durrës| Sherr në plazh, lëndohet një angleze

Një konflikt ka ndodhur në plazhin e Durrësit mbrëmjen e së dielës. Nga informacionet paraprake, një shtetase angleze ka mbetur e plagosur...

Kapet me “Scorpion”/ Aldi Mustafa planifikonte të kryente atentat në Durrës

Ky është Aldi Mustafa i cili u arrestua nga forcat operacionale dhe ato shqiponja të Policisë se Durrësit në lagjen 15,...

Turizëm kulturor në Durrës, vizitorët e huaj të interesuar për historinë e qytetit

Pushimet në Durrës nuk kanë më sezon! Ndonëse dita e fundit e shtatorit, kudo nëpër qytet gjen turistë. Shumica prej tyre e...

Detaje nga vrasja në Durrës, vëllai i viktimës plagosi me armë të dashurën në hotel

Detaje të tjera kanë dalë për Fatjon Dervishin 38-vjeçari që u vra mesnatën e ditës së djeshme në Durrës. Gazetarja Kloida Gjuzi...

U vra me breshëri plumbash, Dervishi baba i dy fëmijëve, plani i tij për të ardhmen

Detaje të tjera kanë dalë për Fatjon Dervishin 38-vjeçari që u vra mesnatën e ditës së djeshme në Durrës. Viktima është banor...

Homazhe në Durrës për policin e Kosovës të vrarë nga serbët

Një grup të rinjsh, pjesë e Tifozëve Kuq e Zi, anëtarë të partive politike opozitare dhe shoqërisë civile, ndezën qirinj dhe...

Censi i popullsisë në Durrës, të dhënat digjitale përshpejtojnë përpunimin

Një furgon informues për Censin e Popullsisë po bën një tur nëpër Shqipëri dhe së fundmi u ndal në Durrës. Në sheshin...

Me arsenal armësh në banesë, arrestohet i moshuari. Dyshimet për kallashnikovin

Një 70-vjeçar në Durrës ka rënë në prangat e policisë pasi gjatë kontrolleve në ambientet e banesës së tij u sekuestrua...

Historia 3000 vjeçare e Durrësit, turistët të mahnitur nga monumentet arkeologjike

Monumentet arkeologjike janë ndër asetet më të rëndësishme, që e kanë bërë Durrësin kryeqendrën e turizimit në Shqipëri. Krahas plazhit, thuajse të...

Si u prit dita e parë e shkollës në Durrës, Sarandë, Fier, Shkodër e Korçë

Rreth 450 mijë nxënës të arsimit para universitar në vend do të nisin këtë të hënë vitin e ri shkollor. 70 mijë...

Jahtet sollën 10 mln $/ 260 anije turistike u ankoruan në Durrës gjatë janar-gushti

Rreth 10 mln dollarë janë arkëtuar në buxhetin e shtetit nga shërbimi i taksës së naftës për rreth 260 mjetet turistike...

“Horror, plot me plehra”- Menaxheri i hotelit në Durrës: RTL mashtron, do hapim gjyq

Së fundmi në mediat gjermane, por edhe në Shqipëri është publikuar një lajm lidhur me pakenaqësitë që kanë patur disa turistë...

Balla me Operacionalen në Durrës: Kush nuk e bën detyrën nuk e mban dot pozicionin

Taulant Balla ka takuar sot Forcat Operacionale të Durrësit. Ai bëri me dije se do të ofrojë mbështetjen e tij pa rezerva...

Ankohen banorët në Durrës: Pallatet e rindërtuara pa kushte, mungojnë ujë e drita

Ndonëse çelësat e apartamenteve i kanë marrë rreth 2 muaj më parë, 20 familjet e një pallati të rindërtuar në lagjen...

Italianët mbyllin “misionin”, patrulluan në bregdetin shqiptar korrik e gusht

Nën koordinimin e zyrës së Interforze pranë ambasadës italiane në Shqipëri, 8 efektivë të policisë fqinje, patrulluan nga 15 korriku deri...