fbi

Kontrolli ndaj Trump, prokurorët refuzojnë të publikojnë detajet e mandatit

Departamenti amerikan i Drejtësisë ka deklaruar se kundërshton publikimin e dokumentit që prokurorët përdorën për të siguruar dritën e gjelbër nga...

‘E paprecedentë’, politologia: Kontrolli i FBI ndaj Trump-it ka shokuar amerikanët

Politologia Besa Sharrah thotë se kontrolli i FBI-së në rezidencën e Donald Trump, është diçka e papracadentë, që nuk i ka...

FBI sekuestron dosje sekrete nga prona e Donald Trump

FBI ka sekuestruar dosje të fshehta pas një kontrolli në pronën e ish-presidentit amerikan Donald Trump në Florida këtë javë. Agjentët morën...

Qëllohet për vdekje një person që sulmoi zyrat e FBI

Autoritetet në SHBA po hetojnë motivet mbi ngjarjen ku një njeri i armatosur u përpoq të depërtonte në zyrën e FBI-së...

Biden dhe Obama pas sulmit ndaj Trump, Kokalari: Duan të ndalin kandidimin

Pas bastisjes së resortit të Donald Trump në Florida qëndron presidenti aktual i SHBA Joe Biden dhe ish-presidenti Barack Obama. Kështu tha...

‘Stuhi’ politike në Uashington pas bastisjes së Trump nga FBI

Bastisja e pronës së Donald Trump nga agjentët e FBI-së ka shkaktuar një stuhi politike në mbarë Shtetet e Bashkuara. Për mbështetësit...

Agjentët e FBI bastisin shtëpinë e ish-presidentit Donald Trump

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump deklaroi se shtëpia e tij në Florida është bastisur nga FBI dhe...

FBI ‘zbarkon’ në Tiranë për sulmin kibernetik

Një grup i FBI është dislokuar në Tiranë për të mbështetur hetimin mbi sulmin kibernetik që goditi institucionet e vendit disa...

Kreu i FBI ngre alarmin për rrezikun nga spiunazhi kinez

Zyrtarë të lartë të zbatimit të ligjit të SHBA-së dhe Britanisë u takuan të mërkurën për të tërhequr vëmendjen ndaj asaj...

FBI shton ‘mbretëreshën e kriptomonedhave’ në dhjetëshen e më të kërkuarve

Ruja Ignatova, e njohur edhe si “mbretëresha e kriptomonedhave”, është vendosur në listën e 10 më të kërkuarve të FBI-së. Gruaja bullgare,...

Mediat amerikane: FBI–ja zbulon komplotin e ISIS-it për të vrarë George Bush-in

FBI-ja arriti të zbulonte në kohë një komplot i cili synonte të vriste ish presidentin amerikan George W Bush. Sipas mediave amerikane,...

Berisha: Basha të përgjigjet për aferat

Nëse ka një njeri që duhet të pyetet për afera pas Edi Ramës dhe ministrave të tij, është Lulzim Basha. Kështu u...