korce

Aplikimet për subvencionin e naftës, fermerët në Korçë ngjeshen në radhë

Dita e parë e aplikimeve për subvencionin e naftës ka sjellë radhë në drejtorin e bujqësisë në Korçë. Dhjetra fermerë gjenden pranë...

EMRAT| Operacion antidrogë në Korçë, arrestohen 3 persona, 2 në kërkim

Tre persona janë arrestuar dhe 2 të tjerë janë shpallur në kërkim nga policia e Korçës në kuadër të operacioni antidrogë...

Arrestohet 44-vjeçari për ngacmim seksual në Korçë

Një 44-vjeçar është arrestuar për ngacmim seksual në Korçë. Ai është dënuar me 10 muaj burgim. Ndërkohë një 32-vjeçar po hetohet në...

Punimet në rrjetin elektrik në Korçë, OSHE tregon zonat që do kenë probleme

Punimet që do të kryhen në rrjetin elektrik në qytetin e Korçës do të bëjnë që disa zona të qytetit të...

Një tjetër i arrestuar për vdekjen e këmbësorit në Korçë, u largua nga aksidenti

Një tjetër person është arrestuar pasi ishte i pranishëm në momentin e aksidentit kur një person përplasi për vdekje një këmbësor...

Berisha pritet me ovacione në Korçë, prezanton kandidaten në garë për bashkinë

Ish-kryeministri Sali Berisha ishte mbrëmjen e kësaj të shtune në Korçë, ku prezantoi aty Ledina Alollin, kandidatën e Rithemelimit për këtë...

Aksidentoi për vdekje 39-vjeçarin, identifikohet dhe arrestohet shoferi

Një 49-vjeçar i cili aksidentoi për vdekje një 39-vjeçar dhe u largua nga vendngjarja u arrestua nga policia në Korçë. Ky shtetas...

Aksident me vdekje në aksin Korçë-Pogradec, makina përplas këmbësorin

Një aksident është shënuar mbrëmjen e së premtes në aksin Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit Lumalas. Një mjet ka përplasur një këmbësor...

Tregtarët 4-fishojnë çmimin e qepës, fermerët në Korçë e shesin me 30 lekë/kg

Fermerët që merren me prodhimin e qepës në zonën e Korçës ankohen se rritja e çmimit të produktit të tyre bëhet...

Shpërthimi me granatë në banesën në Korçë, shkak mendohet mosmarrëveshjet për pronën

Një granatë mësohet se ka shpërthyer në një banesë në fshatin Bulgarec të Korçës. Nga informacionet paraprake bëhet me dije se...

Aksidentoi për vdekje këmbësorin, pranga 33-vjeçarit

Një 33-vjeçar është arrestuar këtë të martë në Korçë. Shtetasi A.K aksidentoi 69-vjeçarin N.C, i cili ndërroi jetë pasi u transportua...

“Benz-i” përplas këmbësorin në Korçë, plagoset 60-vjeçari

Një aksident është regjistruar pasditen e sotme në Korçë ku i plagosur ka mbetur një 60-vjeçar. Policia bën me dije se rreth...

Priten pemët e mollëve në Korçë, Meço: Do të zëvendësohen me grurë, patate dhe qepë

Kultivuesi Sulejman Meço tregoi në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se disa lloje mollësh në Korçë janë...

Radhë në Korçë, qytetarët dynden të përfitojnë nga tarifa aktuale për patentë

Vazhdon radha e gjatë e qytetarëve në poliklinikën e Korçës të cilët janë dyndur të përfitojnë nga tarifa aktuale për patentë Janë...

Mjegulla “pushton” Korçën, probleme në qarkullim

Ne orët e para te mëngjesit të sotëm, në segmente të caktuara të aksit Korçë-Maliq ka pasur mjegull. Më e dendur ka...

Po transportonte 13 emigrantë të paligjshëm, në pranga dy vëllezërit në Korçë

Vëllezërit Enea Prendi dhe Aleksandër Prendi janë arrestuar ditën e sotme pasi janë kapur duke transportuar 13 emigrantë të paligjshëm. Shërbimet e...