kosovë

5 komunat me numrin më të lartë të infektimeve me COVID në Kosovë

Në Kosovë, numri i të infektuarve me koronavirus është 8,004. Komuna e Prishtinës ka numrin më të madh me 1,277 raste aktive,...

Kurti di vetëm të nxisë luftë me deklaratat e tij, thotë Petkoviç

Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç deklaroi se e vetmja gjë që di Kryeministri i Kosovës,...

Myslimanët në Kosovë kërkojnë lejimin e shamisë në shkolla

Bashkësia Islame e Kosovës, institucione të saj dhe besimtarë myslimanë kanë kërkuar shfuqizimin e urdhrit administrativ që i mohon të drejtën...

Nuk mund të ketë asociacion një etnik në Kosovë, thotë ministri Krasniqi

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi deklaroi se në Kosovë nuk mund te ketë asociacion një etnik të komunave...

Kurti: Serbët të marrin targat e Kosovës, barrikadat u vendosën me urdhër nga lart

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se më 1 shtator do të fillojë zbatimi i dy vendimeve të qeverisë, për targat...

Stoltenberg: Kosova dhe Serbia të shmangin veprimet e njëanshme

Sekretari i Përgjithsëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka kërkuar nga Kosova dhe Serbia të shmangin veprimet e njëanshme dhe të angazhohen...

Vuçiçit i kërkohet debat në Kuvend për reciprocitetin me Kosovën

Partia Popullore e Serbisë njoftoi se i ka dorëzuar kryetarit të Kuvendit serb, një iniciativë për mbajtjen urgjente të seancës së...

Kurti dëshiron luftë dhe jo dialog, thotë Petkoviç

Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti me deklaratatën...

Rusët e padëshiruar në Kosovë, Aslamova e katërta që dëbohet brenda 1 viti

Daria Aslamova, gazetare ruse, është shpallur të dielën person i padëshirueshëm në Kosovë. Me vendim të ministrit të Brendshëm të Kosovës, Xhelal Sveçla,...

Paralajmërimi i Albin Kurtit: Rrezikojmë luftë, pas Serbisë qëndron Putini

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi se rreziku i një konflikti me Serbinë është i lartë. Në një intervistë për median italiane...

Dy viktima nga COVID në Kosovë, ulet numri i të infektuarve

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka deklaruar se dy persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit në vend, për...

16 muaj nga zhdukja e biznesmenit në Kosovë, ende mister fati i tij

Këtë të hënë bëhen 16 muaj nga dita kur është zhdukur biznesmeni Bedri Rexhepi dhe familja ende nuk e ka një...

‘Sunny Hill u mbajt ku e ka vendin’, Kurti pret Dua Lipën

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka pritur sot në takim këngëtaren me famë botërore Dua Lipa. Kurti në një postim në Facebook...

7000 pulla me imazhin e Dua Lipës, Posta e Kosovës nderon këngëtaren

Pullat më të reja postare të Postës së Kosovës, me imazhin e këngëtares me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, nga nesër do...

Një viktimë nga COVID në Kosovë, ulet numri i të infektuarve

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka deklaruar se një person ka humbur jetën në 24 orët e fundit në vend, për...

Kosova shpall person të padëshirueshëm shtetasen ruse të akuzuar për spiunazh

Kosova ka shpallur person të padëshirueshëm shtetasen ruse, Daria Asmalovan për të cilën shumë shtete kanë vërtetuar se ajo ka qenë...