nafte

Ilir Bejtja: Rënia e çmimit sot në bursë do të reflektohet nesër

Ilir Bejtja tha se nuk ka asnjë informacion e rritja e çmimit të naftës po manipulohet nga operatorët. Zv. ministri i...

Autoriteti i Konkurrencës heton tregun e karburanteve

Autoriteti i Konkurrencës po monitoron tregun e karburanteve, pas shqetësimit për lëvizjen e çmimeve të naftës dhe benzinës. Këtë, Autoriteti e njoftoi...

Aktivistja: Kur qytetarët ngrenë zërin në protestë, gjërat ndryshojnë

E vetmja gjë që qytetarët kanë në dorë është zëri i tyre, dhe kur ata ngrenë zërin, gjërat ndryshojnë. Kështu tha në...

Bie çmimi i naftës në bursë më 3%, reflektohet në karburantet Shqiptare

Çmimi i naftës në bursë ka rënë me 3% të mërkurën. Në fillim të kësaj jave, çmimi i naftës pësoi një rritje...

Fadil Berjani tregon situatën me krizën e naftës në Kosovë

Pushtimi rus i Ukrainës ka sjellë rritje drastike të çmimit të naftës në Evropë, pasi Rusia është furnizuesi kryesor me naftë....

Shoferët e transportit ndërqytetas paralajmërojnë rritje të çmimit të biletës

Rritja e çmimit të naftës në 260 lekë për litër ka prekur edhe transportin ndërqytetas. Shoferet e autobusëve në terminalin e transportit...

Sa e rëndësishme është nafta ruse dhe çfarë rekordi mund të kapin çmimet?

Sanksionet e Perëndimit ndaj Rusisë nuk mjaftuan për ta dënuar këtë vend për pushtimin e Ukrainës. Ndalimet po prekin tashmë industrinë...

Lufta në Ukrainë mund të sjellë një ‘katastrofë ushqimore në mbarë botën’

Lufta në Ukrainë do t’i dërgojë një goditje të fortë çmimeve dhe furnizimit global me ushqim. Kështu u shpreh për BBC një...

Rama: Në rastin më të keq do vuajmë për furnizim me energji dhe naftë

Qeveria nuk mund të ndërhyjë në rritjen e çmimit të naftës, për shkak se ky është ndikim nga tregu i lirë...

Përgjysmohen autobusët në qarkullim prej rritjes së çmimit të naftës

Unioni i Transportit Publik ka lajmëruar se sot është përgjysmuar numri i autobusëve që qarkullojnë. Shkak për këtë është bërë rritja...

Zjarr në 2 depo nafte, pas sulmit me raketa

Dy depo nafte janë përfshirë nga flakët mbrëmjes e së hënës pasi u vunë në shënjestër të një sulmi ajror. Ngjarja ka...

Zelensky kërkon bojkotin e naftës ruse, por sa mundësi ka që kjo të ndodhë?

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky bëri thirrje për më shumë sanksione kundrejt Rusisë. Duke folur gjatë konferencës së tij të përditshme, Zelensky tha...

Furnizimi i tregut është siguruar, sqaron shoqata e Hidrokarbureve

Shoqata e Shoqërive të Hidrokarbureve nisur nga rritja e çmimit të energjisë dhe pasojat e luftës Ukrainë-Rusi sqaroi se furnizimi i...

Çmimi i naftës kap shifra rekord kudo – më i larti në SHBA që nga viti 2012

Çmimei i naftës së papërpunuar arriti $110 dollarë për fuçi, teksa fushata e sulmeve ruse në Ukrainë po frikëson tregjet globale...

230 lekë 1 litër naftë, rritje me 30 lekë brenda 24 orëve

230 lekë për litër e kanë paguar naftën këtë të shtunë qytetarët nga 197 l/ litër që ishte një ditë më...

Lufta në Ukrainë rrit me 20% çmimin e naftës në bursë

Lufta e Rusisë për të marrë Ukrainën ka rritur çmimin e naftës me 20% përgjatë 8 ditëve të fundit. Në 23 shkurt, një...