viti i ri

Lëndohet një i ri në Pogradec gjatë festimeve për ndërrimin e viteve

Festa e ndërrimit të viteve është shoqëruar me një incident në Pogradec, konkretisht, në fshatin Hudënisht. Mësohet se një i ri ka...

Festimet në Kosovë, disa të lënduar nga mjetet piroteknike dhe armët e zjarrit

Disa persona janë lënduar në Kosovë gjatë momenteve të ndërrimit të viteve. Përmes një njoftimi, Policia e Kosovës bëri të ditur se...

Viti i Ri i gjeti larg familjeve, Begaj bisedë telefonike me perfaqësuesit e FA-ve

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj zhvilloi një bisedë telefonike me përfaqësuesit e Forcave të Armatosura të Shqipërisë që shërbejnë në misione...

FOTO | Si e kaluan natën e ndërrimit të viteve politikanët shqiptarë

2023-shi mbërriti në Shqipëri dhe politikanët në vend uruan shqiptarët me rastin e ndërrimit të viteve. Një pjesë e tyre, shprehën mesazhe...

Zelensky dhe Putin premtojnë fitore në fjalimet e tyre për Vitin e Ri

Udhëheqësit e Ukrainës dhe Rusisë u zotuan të dy për fitore në fjalimet e Vitit të Ri, por ndërsa Volodymyr Zelensky...

FOTO | Korça feston Vitin e Ri 2023

Qyteti i Korçës ka pritur me entuziazëm Vitin e Ri 2023. Qindra qytetarë dolën në sheshin kryesor të qytetit, për festuar momentin...

Viti 2023 ‘troket’ në Shqipëri, spektakël fishekzjarresh në sheshin “Skënderbej”

Viti i Ri 2023 ka mbërritur edhe në Shqipëri. Të shumtë ishin qytetarët në Tiranë që kishin vendosur që çastin e...

‘Qoftë Viti i Ri një kohë për paqe’, mesazhi i Ramës: Ndjesë nëse kam gabuar

Kryeminstri Edi Rama ka uruar shqiptarët për Vitin e Ri. Përmes një video-mesazhi, Rama ka uruar që 2023-shi të jetë një...

“Për vete ruajmë më specialin”, Bajrami dhe Bajamja tregojnë si i rrisin gjelat

Flor Gjini me Real People në Euronews Albania vizitoi këtë 31 dhjetor Bajramin dhe Bajamen, dy personazhe shumë interesantë që prej...

Vjosa Osmani uron: 2023 të jetë vit i avancimit të demokracisë dhe ekonomisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani uroi qytetarët për Vitin e Ri 2023. Ajo u shpreh se shpreson që vit i ri të...

Hong Kongu mirëpret vitin 2023

Viti i Ri ka trokitur edhe në Hong Kong. Një spektakël fishekzjarrësh ka pushtuar qiellin në vendin e katërt në radhë që...

Viti i Ri mbërrin në Zelandën e Re, spektakël fishekzjarresh

Zelanda e Re është vendi i parë ku ka 'trokitur' Viti i Ri 2023. Mijëra njerëz u mblodhën në kryeqytetin Wellington, për...

Armand Peza: Unë çmendem për gjelin e detit

Sipërmarrësi Armand Peza tha për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se një gatim tradicional që e pëlqente shumë në fundvit...

Pse në 1 janar duhet të shmangni njerëzit negativë që t’iu ecë mbarë

Temë e diskutimit në emisionin “Goodmorning Albanians” në Euronews kanë qenë besitnytë për  Vitin e Ri. Të ftuar në panel Armand Peza...

Bestytnitë për t’u mbajtur parasysh në prag të Vitit të Ri!

Merrni një puthje mesnate Mund të duket sikur puthja e dikujt në mesnatë është një mënyrë për të treguar gëzimin tuaj për...

Bën thirrje Arlinda Dudaj: Më dhuroni pije alkoolike, i shijoj

Botuesja Arlinda Dudaj kishte një thirrje për ata që duan ti bëjnë një dhuratë këtë fundvit. Ajo tha për “Good morning Albanians”...