vizita

Lavrov dhe Scholz vizita të larta diplomatike në rajon

Ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergej Lavrov do të vizitojë Serbinë nga 6 deri më 7 qershor. Zëdhënësja e Kremlinit...

‘Turizmi patriotik’ rigjallëron ekonominë shqiptare

Gjatë muajit shkurt, rezulton se ka pasur një rritje të konsiderueshme të hyrjeve dhe daljeve në pikata kufitare të Shqipërisë. Sipas INSTAT,...

3 kryeministra të BE vizitojnë sot Kievin

Kryeministrat e Polonisë, Çekisë dhe Sllovenisë do të udhëtojnë sot për në Kiev ku do të takohen me Presidentin e Ukrainës,...

Erdogan i infektuar me COVID

Presidenti turk Erdogan njoftoi të shtunën se ishte infektuar me COVID-19. Ai tha se kishte simptoma të lehta. Ai shkroi në faqen...

Shqipëria refuzon ‘ultimatumin’ e Erdoganit

Shqipëria ka refuzuar që të plotësojë kërkesën e bërë nga presidenti i Turqisë, Erdogan gjatë vizitës në Tiranë, ku bëri thirrje...