vizita

Mori detyrën e sekretarit të Jashtëm, Cameron nis vizitën e parë zyrtare në Ukrainë

Sekretari i ri i Jashtëm i Britanisë së Madhe (i cili ka qenë edhe kryeministër), David Cameron, ka bërë vizitën e...

Zbulohet agjenda e Antony Blinken pas vizitës në Izrael

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të enjten se do të udhëtojë në Arabinë Saudite, Egjipt dhe Emiratet e Bashkuara...

Vizita e Kurtit në RMV, Petkoviç: Pjesë e projektit të tij për Shqipërinë e Madhe

Vizita e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, në Maqedoninë e Veriut duket se nuk është pritur mirë në Serbi. Drejtori i zyrës...

Përfundon takimi informal i Ramës me liderë e Ballkanit Perëndimor

Ka përfunduar takimi informal i mbajtur në Tiranë nga kryeministri Rama dhe ku ishin të ftuar liderët e vendeve të Ballkanit...

Begaj vizitë shtetërore në Azerbajxhan, në fokus gazifikimi i Shqipërisë dhe rajonit

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bajram Begaj është nisur ditën e sotme drejt Republikës së Azerbajxhanit, ku pritet të zhvillojë një vizitë...

Kurti refuzoi takimin dhe vendosi kushte, Rama: Do të flas nesër nga Prishtina

Kryeministri Edi Rama njoftoi këtë të mërkurë vendimin e qeverisë për studentët e mjekësisë, ku nënvizoi se për t’u pajisur me...

Vizita e Bill Clinton në Tiranë, qindra qytetarë në ceremoninë para Kryeministrisë

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka mbërritur në Tiranë për një vizitë dyditore. Clinton u prit në Rinas nga kryeministri Edi Rama...

Flamujt amerikanë mbushin bulevardin, punimet para ardhjes së Bill Klinton në Tiranë

Gazetarja e Euronews Albania, Raziela Myslimaj raportoi atmosferën këtë të hënë para mbërritjes së Bill Klinton në Tiranë. Në pjesën ballore të...

Sot Bill Clinton për herë të parë në Shqipëri

Presidenti i 42-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton do të vizitojë sot për herë të parë Shqipërinë. Clinton dhe...

Vizita e Bill Clinton në Tiranë, zbardhet axhenda

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton do të vizitojë për herë të parë Shqipërinë në datat 3 dhe...

Kryeministri Viktor Orban pritet me nderime të larta shtetërore në Tiranë

Është mbajtur në ambientet e jashtme të kryeministrisë, pritja shtetërore e kryeministrit hungarez Viktor Orban. Me nderime të larta shtetërore, Orban u...

Kurti viziton familjet e tre policëve të rrëmbyer nga serbët, zbardhet biseda

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka vizituar familjarët e Beqir Sefës, Rifat Zekës dhe Shemë Mustafës, tre policëve të...

FOTO| Ish-presidenti Thaçi shkon në Kosovë, zbulohet shkaku

Ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, gjendet këtë të hënë në Kosovë. Sipas mediave kosovare arsyeja që ish-presidenti ka lënë ambientet e...

Vizita e Dodik në Moskë, reagon Departamenti Amerikan i Shtetit

Departamenti amerikan i Shtetit, duke komentuar takimin e presidentit të entitetit të Republikës Sërpska të Bosnjë e Hercegovinës, Millorad Dodik, dhe...

“Siç e do tradita”, Ylli Gurra tregon se ku bëhet vizita e parë për Fitër Bajram

Ish-myftiu i Tiranës, Ylli Gura tregoi në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se Bajrami i Madh do...

Shtyhet vizita e parë zyrtare e Mbretit Charles III në Francë

Vizita e parë shtetërore e Mbretit Charles III është shtyrë. Vizita e planifikuar për në Francë, është pezulluar për shkak të protestave...