vlorë

Shërbime në zyrat e gjendjes civile për të moshuarit pa akses në e-Albania

Zëvendës ministri i Brendshëm, Andi Mahilaj deklaroi se qytetarët e moshës së tretë të cilët nuk kanë akses në platformën e-Albania,...

“Albania open 2022” nis në Vlorë gara ndërkombëtare e parashutistëve

Vlora është kthyer në një nga qytetet destinacion për sportet e ajrit. Ka nisur sot edicioni i 23 i Albania Open në...

Bizneset në Vlorë me sytë nga punëtorët e huaj

Në prag të çeljes së sezonit turistik në Vlorë, mungesa e krahut të punës është sfida kryesore. Largimi i të rinjve...

Zjarrfikësit ankohen për mungesën e mjeteve bazë

Mungesa e mjeteve dhe pajisjeve, pagat e ulëta, por edhe pagesat e orëve mbi normën janë disa nga shqetësimet që ndajnë...

Rritet përdorimi i biçikletave në Vlorë, problem korsitë

Rritja e çmimit të naftës, trafiku i rënduar, ka shtuar numrin e qytetarëve që përdorin dyrrotakët jo vetëm për sport por...

Arrestohet polici që plagosi 24-vjeçarin në Vlorë

Punonjësi i repartit Delta Forcë në Vlorë Lisen Myrtaj është arrestuar këtë të shtunë pasi dyshohet se është i përfshirë në...

Shkëmbim zjarri në Vlorë, polici qëllon 24-vjeçarin

Dy të rinj janë konfliktuar në Vlorë për motive banale. Lisian Myrtaj, efektiv policie pranë repartit të Delta Forcë Vlorë ka gjuajtur...

Këshilli i Bashkisë Vlorë rrit çmimin e biletës për transportin urban

Këshilli Bashkiak i Vlorës ka miratuar rritjen e biletës së transportit publik me 33%. Qytetarët shprehen se janë njohur vetëm përmes mediave...

Sipërfaqet e plazhit në Vlorë me mbivendosje pronësie

Pas mbylljes se fazës së parë të aplikimeve për kontratat e stacioneve të plazhimit, disa nga operatorët e turizmit edhe pse...

Rritet çmimi i biletës për transportin urban në Vlorë

Këshilli Bashkiak i Vlorës ka miratuar sot rritjen e biletës për transportin urban publik. Mësohet se përfaqësuesi i firmës e ka...

Moti dhe çmimet tërheqin pensionistët italianë të jetojnë në Vlorë

Me hyrjen në fuqi të ligjit  për pajisjen me leje qëndrimi të shtetasve të huaj në moshë pensioni  të cilët kanë...

Gjykata liron detarët e akuzuar për trafik klandestinësh

Ka përfunduar gjykimi për detarët të cilët u akuzuan për shpërdorim detyre dhe ndihmuan në trafikimin e 55 klandestinëve. Bëhet fjalë për...

Besimtarët ortodoksë festojnë Pashkët në Korçë e Vlorë

Mijëra besimtarë ortodoksë kanë dalë mesnatën e sotme në sheshin e katedrales në Korçë për të festuar ringjalljen e Jezu Krishtit. Në...

Pezullohet lundrimi në Vlorë dhe Durrës, shkak moti i keq

Reshjet e shiut dhe stuhitë kanë përfshirë qytetet bregdetare ditën e sotme. Situata më e përkeqësuar është në qytetin e Vlorës. Kapiteneria...

Divorcet në Vlorë i kërkojnë kryesisht gratë, shkak dhuna

Mbi 80% e padive për divorc në Vlorë janë kryer nga gratë. Në pjesën më të madhe shkaku kryesor është dhuna. Kjo...

Anija me turistë francezë mbërrin në Vlorë

Mëngjesin e së enjtes ka mbërritur në Portin e Vlorës kroçera ‘La Belle de L'Adriatique’. Megjithëse me një numër të vogël...