voten

“Mbi 50% jashtë vendit”/ Medlir Mema: Po luftojmë për votën e të gjithë shqiptarëve

Avokati Medlir Mema ka folur mbi draftin e ndryshimeve në kodin zgjedhor dhe për faktin se emigrantët kërkojnë të votojnë. Në një...

Fotografuan fletët e votimit, arrestohet 37-vjeçari, procedohet bashkëshortja

Një 37-vjeçar është arrestuar nga policia e Sarandës ndërsa bashkëshortja e tij është proceduar në gjendje të lirë pasi kanë fotografuar...

Fotografuan votën, shoqërohet çifti i të rinjve në Konispol

Një çift të rinjsh janë shoqëruar në Komisariatin e Sarandës, pasi kanë fotografuar fletën e votimit gjatë procesit të votimit. Incidenti ka...

“Jep llogari për Kosovën!” – Abazoviç thirret me urgjencë në Parlament

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviç është thirrur me urgjencë nga Parlamenti për të dhënë sqarime për votën pro anëtarësimit...

Ankaraja përsërit votën kundër Finlandës në NATO, reagon Helsinki

Takimi informal i ministrave të Jashtëm vazhdoi në Berlin me çështjen e anëtarësimit të ardhshëm të Finlandës në tryezë. Helsinki është në...