Taulant Muka tregon tre ministrat e Ramës me plagjiaturë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Studuesi dhe epidemiologu, Taulant Muka tha se plagjiatura është fatkeqësia më e madhe e Shqipërisë dhe Kosovës, sa i takon sistemit arsimor.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Muka u shpreh se Ogerta Manastirliu, Evis Kushi dhe Ulsi Manja, janë tre ministrat e qeverisë Rama, të cilët kanë plagjiaturë.

Sipas tij, është një skandal fakti që Ministria e Arsimit drejtohet nga një person me plagjiaturë.

- Advertisement -

“Kjo është fatkeqësia më e madhe e dy kombeve shqiptare që ekziston në Ballkan. Në Shqipëri kemi emra shumë të njohur të politikës shqiptare që sot janë ministra. Kemi tre ministra në qeverinë Rama, që ne i kemi akuzuar për plagjiaturë, kur kanë marrë numrat e shteteve të tjera, për t’i vënë numrat për qytetet shqiptare. Këta politikanë bëjnë politikat tona sot.

Besoj e dimë të gjithë, është Manastirliu, është ministrja e Arsimit që ne kemi sot dhe ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja. Pra, të jesh në vitin 2022 dhe Ministria e Arsimit të drejtohet nga një person që ka kopuar, është një skandal jo kombëtar, por ndërkombëtar”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

TË FUNDIT

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×