English

Tensione te Urdhri i Psikologut/ Kamburi: Të njihet Asambleja, 550 anëtarë firmosën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Psikologu Arjan Kamburi ishte këtë të diel i ftuar në Euronews Albaniaku ka komentuar tensionet te Urdhri i Psikologëve. Një javë më parë është thirrur asamblejae urdhrit të psikologëve, ku anëtarët kanë firmosur për përjashtimin e presidentes Treska.

- Advertisement -

Sipas Kamburit, kjo Asamble duhet të njihet, ndërsa shtoi se kanë qenë mbi 550 psikologë të cilët kanë firmosur për të zhvilluar këtë Asamble.

“Është e vërtetë, në statut thuhet se presidentja thërret asamblenë, por ka edhe një pikë shtesë, ku nëse 1/3 e anëtarëve të urdhrit kërkon thirrjen e asamblesë, atëherë mbledhja zhvillohet.

Në datë 27, ishin 500 e kusur anëtarë të cilët shprehën me firmë dhe me fotokopje të kartës së identitetit vullnetin për të mbledhur asamblenë. Asambleja është mbledhur konform të gjitha rregullave të statutit”,-tha Arjan Kamburi.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?