English

“U lënduan nga acidi”, flet minatori i Trepçës: Mund të punosh 40 vjet dhe prapë…

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Minatori i Trepçës, Gani Osmani ishte i ftuar në një lidhje direkte për Euronews Albania për të folur rreth incidentit që ndodhi këtë të mërkurë në minierën ku ai punon, ku për shkak të rrjedhjes së acidit janë lënduar 7minatorë.

- Advertisement -

Ai tha se incidente të tilla janë të paparashikueshme dhe mund të ndodhin edhe pas 40 vitesh në minierë, ndërsa shtoi se reagimi i autoriteteve shëndetësore ka qenë i menjëhershëm.

“Puna në minier është shumë e vështirë, kudo jo vetëm në Trepçë. këto ngjarje nuk i dëshiron askush, por këto aksidente janë të papritura. Mund të punosh dhe 40 vite në minierë, e mund të ndodh ndonjë aksident i papritur. Reagimi i autoriteteve shëndetësore ka qenë i menjëhershëm”,-tha minatori.

Duke folur për të lënduarit ai tha:

“Dy minator që unë i kam parë prezentë, po i trajtojnë non stop. Janë shumë të lënduar. Ata kanë djegie në lëkurën e syve dhe sytë i janë dëmtuar”,-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?