English

“U tremba, nuk merrja dot frymë”, portieri i Juventusit tregon përjetimin në ndeshje

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në fund të pjesës së parë të ndeshjes çerekfinale të Ligës së Evropës, Juventus-Sporting, ndodhi një skenë aspak e këndshme.

- Advertisement -

Portieri i Juventusit, Wojciech Szczesny nuk u ndje mirë, filloi të shtrëngonte kraharorin me duar dhe kërkoi të zëvendësohej.

Menjëherë në ndihmë i ka ardhur ekipi mjekësor i klubit torinez dhe është transportuar shpejt në spital, ku iu nënshtrua ekzaminimeve të hollësishme dhe në fund u konstatua se gjithçka ishte në rregull.

“Kjo nuk më ka ndodhur kurrë më parë. Unë isha vërtet i frikësuar. Në një moment nuk mund të merrja frymë dhe isha shumë i shqetësuar. Bëra analizat e nevojshme në spital dhe u konstatua se nuk kishte probleme”, tha Szczesny duke u larguar nga spitali.

Sipas njoftimeve të mediave italiane, portieri i parë i Juventusit do të jetë gati për ndeshjen e së dielës ndaj Sausol e më pas për revanshin në Lisbonë më 20 prill.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×