Ukraina eksportoi tetë milionë tonë drithë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Si pjesë e nismës për eksportin e grurit, Ukraina deri më tani ka eksportuar tetë milionë ton produkte bujqësore përmes porteve detare në rajonin e Odesës, njoftoi sot shërbimi për shtyp i Ministrisë së Infrastrukturës së Ukrainës.

Dy anije mallrash me drithëra u nisën sot nga porti i Pivdenjit, itinerarit të Azisë dhe Evropës, tha shërbimi për shtyp i ministrisë ukrainase në Facebook, përcjellë agjencia e lajmeve ukrainase Ukrinform.

Marrëveshja për zhbllokimin e porteve ukrainase të Detit të Zi u arrit në korrik me ndërmjetësimin e Turqisë dhe OKB-së.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Përgatita personalisht gjithçka më 24 shtator”, Radoiçiç: S’kam njoftuar askënd

Milan Radoiçiç e ka pranuar se ka qenë në fshatin Banjskë të Zveçanit më 24 shtator dhe se ka bërë të gjitha përgatitjet logjistike...

Milan Radoiçiç konfirmon pjesëmarrjen dhe organizimin e sulmit në Banjskë

Millan Radoiçiç ka pranuar pjesëmarrjen dhe organizimin e sulmit në Basnjkë më 24 shtator. Përmes një letre të lexuar nga avokati i tij Goran Petronijeviç...

Fillojnë procedurat për plotësimin e 3 vendeve vakante në SPAK

Prokuroria e Posaçme ka njoftuar se tashmë kanë nisur procedurat për plotësimin e 3 vendeve vakante. Këshilli i Lartë i Prokurorisë bën thirrje që të...

TË FUNDIT

“Përgatita personalisht gjithçka më 24 shtator”, Radoiçiç: S’kam njoftuar askënd

Milan Radoiçiç e ka pranuar se ka qenë në fshatin Banjskë të Zveçanit më 24 shtator dhe se ka bërë të gjitha përgatitjet logjistike...

Milan Radoiçiç konfirmon pjesëmarrjen dhe organizimin e sulmit në Banjskë

Millan Radoiçiç ka pranuar pjesëmarrjen dhe organizimin e sulmit në Basnjkë më 24 shtator. Përmes një letre të lexuar nga avokati i tij Goran Petronijeviç...

Fillojnë procedurat për plotësimin e 3 vendeve vakante në SPAK

Prokuroria e Posaçme ka njoftuar se tashmë kanë nisur procedurat për plotësimin e 3 vendeve vakante. Këshilli i Lartë i Prokurorisë bën thirrje që të...

Taksa turistike në Amsterdam pëson rritjen më të madhe në BE 

Amsterdami planifikon të rrisë taksën e një nate në 12.5 për qind të çmimit të një dhome hoteli, ndërsa pasagjerët në anijet turistike do...

Lojërat e fatit, arrestohet pronari i një lokali në Maliq dhe një klient

2 persona janë arrestuar për shkak të veprimtarisë së paligjshme të lojërave të fatit. Njëri prej tyre ishte pronari i lokalit në të cilin realizoheshin...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×