English

Ushtria izraelite: Në Gaza ende ndodhen 136 pengje

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ushtria izraelite tha se 136 pengje ende mbeten në Rripin e Gazës.

- Advertisement -

Në një konferencë për shtyp, zëdhënësi i ushtrisë izraelite Daniel Hagari tha: “136 izraelitë mbahen ende në Rripin e Gazës, duke përfshirë tre civilë të cilët fillimisht u raportuan të zhdukur, por më vonë rezultuan se ishin midis pengjeve të mbajtur në Gaza”.

“Ne vazhdojmë të punojmë me të gjitha përpjekjet inteligjente dhe operative për të krijuar kushtet për kthimin e tyre”, shtoi Hagari.

Deklarata e Hagarit pas statistikave të fundit të publikuara nga zyrtarët dhe mediat izraelite tregoi se ka 129 pengje të mbajtura në Rripin e Gazës, duke sugjeruar raporte kontradiktore për numrin aktual të pengjeve.

Më herët, deklaratat e zyrtarëve izraelitë dhe statistikat e fundit të publikuara në media thoshin se në Rripin e Gazës ndodheshin 129 të burgosur izraelitë.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?