Vdes në burg trajneri pedofil, akuzohej për 52 sulme seksuale ndaj djemve të mitur

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-trajneri i futbollit pedofil Barry Bennell ka vdekur në burg në moshën 69-vjeçare.

Bennell, i njohur gjithashtu si Richard Jones, u dënua me 30 vjet burg në vitin 2018 pasi u dënua për 52 vepra seksuale të fëmijëve kundër 12 djemve.

Një gjykatës në Gjykatën e Kurorës së Liverpool-it e përshkroi atë si “djallin e mishëruar” kur u dënua me katër vjet të tjera në vitin 2020.

- Advertisement -

Një zëdhënës i Shërbimit të Burgjeve tha: “I burgosuri Barry Bennell vdiq në HMP Littlehey më 16 shtator 2023. Si me të gjitha vdekjet në paraburgim, Ombudsmani i Burgjeve dhe Provës do të nis hetimet.”

Bennell po trajtohej për kancer për disa vite dhe kishte operacione për heqjen e tumoreve nga gjuha e tij në 2004 dhe 2016, megjithëse u tha se ai ishte në falje në 2020.

Shkaku i vdekjes së tij nuk është bërë i ditur.

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

A është zgjerimi i BE realist? Analistët: Unioni duhet të reformohet

Është koha e zgjerimit. Ideja për ta bërë BE-në më të madh ka kapur momentin që nga nisja e luftës në Ukrainë. Ajo është...

Si fitohet lufta ndaj duhanit? Bëni kompanitë të paguajnë dhe më shumë

Nga Michelle Mitchell Duhani vret një person çdo pesë minuta në Mbretërinë e Bashkuar dhe është përgjegjës për rreth 150 raste të kancerit çdo ditë. Studiuesit vlerësojnë se 9.3...

Përplaset makina me motorin në Peshkopi, përfundojnë në spital 2 persona

Me datë 04.10.2023, rreth orës 15.00, në vendin e quajtur 'kryqëzimi i Bolonjës', në qytetin e Peshkopisë, është përfshirë në një aksident mjeti tip...

TË FUNDIT

A është zgjerimi i BE realist? Analistët: Unioni duhet të reformohet

Është koha e zgjerimit. Ideja për ta bërë BE-në më të madh ka kapur momentin që nga nisja e luftës në Ukrainë. Ajo është...

Si fitohet lufta ndaj duhanit? Bëni kompanitë të paguajnë dhe më shumë

Nga Michelle Mitchell Duhani vret një person çdo pesë minuta në Mbretërinë e Bashkuar dhe është përgjegjës për rreth 150 raste të kancerit çdo ditë. Studiuesit vlerësojnë se 9.3...

Përplaset makina me motorin në Peshkopi, përfundojnë në spital 2 persona

Me datë 04.10.2023, rreth orës 15.00, në vendin e quajtur 'kryqëzimi i Bolonjës', në qytetin e Peshkopisë, është përfshirë në një aksident mjeti tip...

Molliqaj: Jam kundër shpërnguljes dhe heqjes së serbëve nga Veriu, s’dua konflikt

Kryetari i PSD-së Dardan Molliqaj tha në një intervistë për Euronews Albania se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë është një çështje e padiskutueshme. Ai u...

Spahiu: Veriu mban me ujë dhe energji elektrike Kosovën, s’mund ta falim kurrsesi

Analisti Nexhmedin Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se Kosova nuk mund të falë kurrsesi Veriun duke qenë se ka resurset më...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×