English

Veliaj debat me Bushatin: Forcat opozitare po pakësohen duke sharë dynjanë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka debatuar me analistin Andi Bushati duke thënë se komunikimi me këtë të fundit nuk është i rëndësishëm.

- Advertisement -

Bushati me ironi i uroi fitoren e zgjedhjes, ndërsa Veliaj iu kundërpërgjigj se ky është një veprim cinik duke shtuar se forcat opozitare duke sharë dynjanë vetëm po pakësohen.

Teksa Veliaj fliste Bushati në studion e Euronews Albania është mundur ta injoroj duke kapur telefonin.

Pjesë nga debati:

Erion Veliaj: Arsyeja që fitojmë është se nuk i kemi në xhp fitoret por i kemi në kutitë e votimit. Jemi një parti që jemi fokusuar te fitorja që numërohet në kuttë e votimit. Unë besoj se mesazhi që erdhi nga Kamza dhe Vora është se një pjesë e politikës nuk ka lidhje me realitetin.  Më rezulton se komunikimi im me publikun është më i rëndësishëm se komunikimi me analistët.

Andi Bushati: Urime të thashë

Erion Veliaj: Po të jetë për batuta, Bushatit me mua nuk i ecën. Qartazi forcat opozitar duke sharë gjithë dynjanë vetëm po pakësohen.

Andi Bushati: Urime të thashë

Erion Veliaj: Është shumë cinike është shumë e ulët. Unë jam komshi Bushatin takohemi aty të Globi për kafe e sqarohemi.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×