English

Vendimi i Asamblesë së KiE për Kosovën, reagon Begaj: Pritet vetëm hapi final në maj

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, ka reaguar pas vendimit të sotëm të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës për mbështetjen e kërkesës së Kosovës për t’u anëtarësuar në KiE.

- Advertisement -

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Begaj e ka cilësuar të drejtë kërkesën e Kosovës për anëtarësim në KiE.

Begaj tha se tani pritet vendimi final në maj, i cili do të shënojë edhe momentin e merituar për të festuar.

Reagimi i Begajt:

Përshëndes vendimin e sotëm të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës (PACE).

Falenderoj të gjithë ata që kanë punuar dhe kanë mbështetur kërkesën e drejtë të Kosovës për t’u anëtarësuar në Këshillin e Evropës.

Tashmë pritet vetëm hapi final në maj, i cili shënon edhe mometin e merituar për të festuar.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×