“Vetëm pushkatimi ka mbetur”, flet Albana Vokshi në Komisionin e Etikës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Është mbledhur Komisioni i Votimit dhe Etikës në lidhje me përjashtimin e 6 deputetëve nga seanca e Parlamentit.

Deputetja e PD-së Albana Vokshi në fjalën e saj tha se deputetët janë përfaqësues të popullit ndërsa sipas saj mazhoronca po kërkon të vrasë opozitën.

Ajo tha se vetëm pushkatimi ka mbetur, ndërsa theksoi se ajo që po bën PS e cila kërkon përjashtimin  deputetëve të opozitës nga Kuvendi është turp.

- Advertisement -

“Ju po kërkoni të na ktheni në monizëm. Deputetët janë përfaqësues të popullit, nuk përfaqësojmë vetëm ata që kanë votuar PD por të gjithë qytetarët shqiptarë.  Ju po kërkoni që të vrisni opozitën, t’i mbyllni gojën opozitës, këtë po bëjmë dhe këtu. Kërkojmë që të vijnë mediat që na dëgjojnë, s’jemi në kohën e Enver Hoxhës. Vetëm pushkatimi ka mbetyr. Nuk keni nen në rregullore që thotë që mbledhjet të bëhen të mbyllura. Kjo mbledhje është nul. Nuk duhet të na kishit thirrur sot. Është turp. Përjashtimi i deputetëve është një akt i rëndë i parlamentarizmit”- tha Vokshi.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Gërdeci”, shtyhet seanca paraprake për Mediun në GJKKO, flet Zamira Durda

Është shtyrë seanca për ish-ministrin Fatmir Mediu, i cili akuzohet për ngjarjen e Gërdecit ku humbën jetën 26 persona. Është shtyrë seanca për ish-ministrin Fatmir...

Bogdani: Vendimet e KQZ-së dhe KAS-it të përkohshme, vendos Kolegji Zgjedhor

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Gerti Bogdani thotë se vendimet e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) dhe Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS), në lidhje...

48 orë paraburgim, kreu i federatës së Kosovës përfundon në spital pas arrestimit

Presidenti i federatës së futbollit në Kosovë është arrestuar. Agim Ademi i cili është edhe babai i këngëtarit të njohur Capital T. Sipas raportimit...

TË FUNDIT

“Gërdeci”, shtyhet seanca paraprake për Mediun në GJKKO, flet Zamira Durda

Është shtyrë seanca për ish-ministrin Fatmir Mediu, i cili akuzohet për ngjarjen e Gërdecit ku humbën jetën 26 persona. Është shtyrë seanca për ish-ministrin Fatmir...

Bogdani: Vendimet e KQZ-së dhe KAS-it të përkohshme, vendos Kolegji Zgjedhor

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Gerti Bogdani thotë se vendimet e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) dhe Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS), në lidhje...

48 orë paraburgim, kreu i federatës së Kosovës përfundon në spital pas arrestimit

Presidenti i federatës së futbollit në Kosovë është arrestuar. Agim Ademi i cili është edhe babai i këngëtarit të njohur Capital T. Sipas raportimit...

Kapet brenda ‘shtëpisë së barit’ në Britani, 2 vite burg për 28-vjeçarin shqiptar

Shqiptari Ardjan Bashkurti është arrestuar në Britani pasi gjurmët e tij të gishtave u gjetën në një ‘shtëpi bari’ ku rriteshin qindra bimë. 28-vjeçari shqiptar...

Borrell: Do të ndjekim nga afër zbatimin e marrëveshjes së Ohrit

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell deklaroi e marrëveshja e Ohrit duhet të zbatohet në tërësi nga Kosova dhe Serbia. Borrell, para samitit...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×