Vijon numërimi në Tiranë, gazetarja Shehu raporton nga njësia më e madhe

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetarja e Euronews Albania, Eksiola Shehu raportoi nga njësia nr. 5 në shkollën “Vasil Shanto”, aty ku vijon numërimi i kutive të fundit të votimit.

Ajo tregoi se në këtë KZAZ, që është më e madhja në qytet, kishte një ndërprerje prej disa orëshe, ndërsa tashmë puna po vijon pa ndërprerje edhe me urdhër të Kryekomisionerit Shtetëror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashit.

Deri më tani grupet e numërimit në KZAZ-në nr.35 në Tiranë raportojnë se kanë numëruar 80 kuti nga 94 që janë në total.

- Advertisement -

“Kanë mbetur vetëm 14 kuti. Në avantazh është kandidati i Partisë Socialiste, Erion Veliaj dhe diferenca me kandidatin e koalicionit ‘Bashkë Fitojmë’ është rreth 4 mijë vota,” – raportoi Shehu.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Policia e Floridës ndalon shoferin 10-vjeçar në autostradë

Policia në Florida u trondit kur shoferi që ndaluan në një autostradë kryesore doli të ishte një djalë 10-vjeçar. Djali dhe motra e tij 11-vjeçare...

Zbulohet identiteti i policit të vrarë në veri të Kosovës

Në orët e para të mëngjesit të së diel është vrarë një polic i Kosovës, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur. Ngjarja e...

Vrasja e policit në Kosovë, Basha: Beogradi të distancohet nga ngjarja e rëndë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në veri të Kosovës, ku një polic humbi jetën dhe një tjetër...

TË FUNDIT

Policia e Floridës ndalon shoferin 10-vjeçar në autostradë

Policia në Florida u trondit kur shoferi që ndaluan në një autostradë kryesore doli të ishte një djalë 10-vjeçar. Djali dhe motra e tij 11-vjeçare...

Zbulohet identiteti i policit të vrarë në veri të Kosovës

Në orët e para të mëngjesit të së diel është vrarë një polic i Kosovës, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur. Ngjarja e...

Vrasja e policit në Kosovë, Basha: Beogradi të distancohet nga ngjarja e rëndë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në veri të Kosovës, ku një polic humbi jetën dhe një tjetër...

Italia do të prodhojë avionë të rinj luftarakë me Britaninë dhe Japoninë 

Italia ka njoftuar se do të bëhet një partner i barabartë në programin luftarak të gjeneratës së ardhshme me Britaninë e Madhe dhe Japoninë. Të...

Pendarovski: Diplomatët rusë spiunonin, dëbimi ishte i pashmangshëm

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka thënë të shtunën se vendimi i autoriteteve shtetërore për dëbimin e tre diplomatëve rusë ka qenë i...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×