Vrasës profesionistë, dinamika e vrasjes së shqiptarëve: Autorët u hoqën si policë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në Çarshinë e Shkupit. Dy shqiptarë janë vrarë ndërsa një është plagosur si pasojë e një sulmi me armë nga persona të maskuar brenda një bar kafeje.

Gazetarja e Euronews Albania në RMV, Ferikan Iljazi raportoi se provat e reja të dala në dritë nga hetimet e deritanishme tregojnë se kemi të bëjmë me një vrasje të kryer nga profesionistë.

Ngjarja që ndodhi në një vend shumë të frekuentuar në mes të Shkupit tronditi opinionin publik, sidomos pas daljes së dëshmive që tregonin se vrasësit ishin të maskuar kokë e këmbë dhe kanë hyrë në lokalin ku ndodhi krimi duke u prezantuar si policë.

- Advertisement -

“Kanë qenë disa persona të maskuar kokë e këmbë, të prezantuar si policë që kanë kërkuar nga të gjithë që të ngrenë duart dhe të ulin armët pasi dy viktimat kanë qenë të armatosur dhe kanë qëlluar mbi dy shqiptarët. Ajo që ka tronditur është shpejtësia me të cilën është kryer ngjarja, duke u larguar pa asnjë gjurmë brenda një kohe shumë të shkurtër”, raportoi gazetarja.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Të ndërtohet metroja, Lana të bëhet korsi emergjence, propozon eksperti

Mamir Hodo, ekspert për sigurinë rrugore tha për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se është e rëndësishme të ndërtohet një metro në kryeqytet. Sipas tij...

Taksisti: Kemi mbi 30 procese gjyqësore me qytetarët që na zënë vendet e parkimit

Taksisti Xhevit Bara është shprehur se parkimi në Tiranë është një problem shumë i vështirë për t’u zgjidhur. I ftuar në emisionin “Good Morning Albanians”...

“Receta e karbonarës është amerikane”, irritim nga deklarata e akademikut

Akademiku italian Alberto Grandi shkaktoi polemika duke pretenduar se receta e karbonarës ishte amerikane, si dhe duke deklaruar se i vetmi vend në botë...

TË FUNDIT

Të ndërtohet metroja, Lana të bëhet korsi emergjence, propozon eksperti

Mamir Hodo, ekspert për sigurinë rrugore tha për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se është e rëndësishme të ndërtohet një metro në kryeqytet. Sipas tij...

Taksisti: Kemi mbi 30 procese gjyqësore me qytetarët që na zënë vendet e parkimit

Taksisti Xhevit Bara është shprehur se parkimi në Tiranë është një problem shumë i vështirë për t’u zgjidhur. I ftuar në emisionin “Good Morning Albanians”...

“Receta e karbonarës është amerikane”, irritim nga deklarata e akademikut

Akademiku italian Alberto Grandi shkaktoi polemika duke pretenduar se receta e karbonarës ishte amerikane, si dhe duke deklaruar se i vetmi vend në botë...

Shqipëria e pa fat, asnjë pikë në ndeshjen e parë të kualifikuesve EURO 2024

Kombëtarja shqiptare nuk ia doli të merrte një rezultat pozitiv përballë Polonisë në ndeshjen hapëse të kualifikueseve të EURO 2024. Në ndeshjen e parë të drejtuar...

Iva Tiço për shijet e partnerit gjerman: Fasulet janë të preferuarat e tij

Gazetarja Iva Tiço ndau me ndjekësit e “Good morning Albanians” në Euronews Albania lumturinë e saj krah partnerit gjerman. Ajo tregoi se që prej momentit...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×