English

Vrasja e Gentjan Bejtjas/ Rexhepi: Hakmarrje personale, i gjetën 30 plumba në trup

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Eksperti i kriminalistikës, Artan Rexhepi, ishte i ftuar këtë të shtunë në Euronews Albania ku ndër të tjera foli edhe për vrasjen me breshëri plumbash të Gentjan Bejtjas.

- Advertisement -

Ai tha se nisur nga fakti që Bejtja është qëlluar me mbi 30 plumba në trup, dhe nga fakti se edhe më herët ka pasur tentative për ekzekutimin e tij duket se pas fshihet një urrejtje e madhe dhe ekzekutori ka pasur mllef personal.

“Këmbëngulje, mllef i madh dhe kam përshtypjen edhe urrejtje e madhe. Ose donin të realizonin detyrën me çdo kusht ose një nga palët ekzekutore ka pasur diçka personale. Ndoshta 5 plumba do mjaftonin , por ai kishte 30 e ca në trup. Egërsi, por ndoshta ashtu u është kërkuar.

Gjithsesi duhet ta themi se Bejtja ishte emër i njohur criminal, ka pasur përpjekje edhe nga policia për ta rekrutuar. I ati duhet t’i japë indice policisë. Në Shqipëri nuk mund të jesh vrasës me pagesë profesionist e ta shikosh ftohtë këtë punë, nëse vret për llogari të një klani je pjesë e këtij klani. Po ndryshove krah, hap luftë në krahun tjetër.

Kujtojmë se në ngjarjen e ndodhur pasditen e 15 marsit në ekzekutimin e Gentjan Bejtjes mbi të janë qëlluar 50 plumba, 30 prej të cilëve kanë rezultuar fatal dhe e kanë prekur në fytyrë e trup duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme”,-tha eksperti.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?