Zëvendësministri i brendshëm: Situata e rendit dhe sigurisë publike ka përmirësime

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Siguria e rendit publik ka përmirësime, tha në emisionin “Rinvote”, zëvendësministri i Brendëshm Julian Hodaj. Sipas tij pavarësisht ngjarjeve të bujshme që kanë ndodhur, nuk ka rritje të shifrave.

“Ideja është që po ta shikojmë në numra, unë nuk dua të më keqkuptojë njeri. Po të shikojmë numrat nuk kemi një situatë të rënduar të rendit dhe të sigurisë publike në rend. Nëse shikojmë shifrat e 2022 por edhe nëse krahasojmë tre mujorin e 2023 shifrat janë më se normale.

Pra janë më të mirat që kemi pasur ndonjëherë dhe tregojnë se ka një stabilitet dhe rrënd e qetësi. Nuk dua t’i heq rëndësinë ngjarjeve që kanë ndodhur, sepse shkaktojnë tronditje te publiku, shkaktojnë rritjen e perceptimit negativ, por do duhet koha e nevojshme që e vërteta të verifikohet dhe do duhen e fakte që autorët të shkojnë para drejtësisë”,-tha për Euronews Albania zëvendësministri i brendshëm Julian Hodaj.

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

TË FUNDIT

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

“Çfarë duan këta njerëz?”, Açka flet për të “fortët” që rrethuan deputetët e PD

Deputetja Flutura Açka komentoi në emisionin Now në Euronews Albania përplasjen e ndodhur në mbledhjes së kryesisë së PD 2 ditë më parë. Ajo u...

Pacolli: Albin Kurti e ka refuzuar Ramën me arrogancë siç bën me ndërkombëtarët

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli tha në emisionin Now në Euronews Albania se marrëdhëniet mes Kurtit  dhe Ramës kanë qenë gjithmonë irelevante. Sipas tij, Kurti...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×