English

Zgjedhjet në Himarë, si do të ndahen anëtarët mes partive në KZAZ

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

KQZ ka miratuar projektvendimin për anëtarët që do të propozojnë partitë politike në KZAZ nr. 88 për zgjedhjet në Himarë.

- Advertisement -

3 anëtarë propozohen nga PS

2 anëtarë propozohen nga PD

1 anëtar propozohet nga PL

Anëtari i 7 u hodh me short dhe do të propozohet nga PD

Sekretari i KZAZ-së nr. 88 do të propozohet nga PS

Kujtojmë se zgjedhjet në Himarë do të mbahen në datën 4 gusht, ku formacionet politike kanë prezantuar kandidatët.

Nga PS do të kandidojë Vangjel Tavo, ndërsa nga opozita (mbështetur edhe nga partitë e minoritetit grek) do të kandidojë Petro Gjikuria.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?