English

“3 orë që të nxirrnim të aksidentuarin nga makina”, zjarrfikësi: Rrezikonte këmbët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Arben Lashi, shef sektori i zjarrfikëses në Qytet Studenti tregoi për “Good Morning Albanians” një rast të vështirë që u ka ndodhur gjatë turnit të natës.

- Advertisement -

Ai tha se u është dashur të qëndrojnë për rreth 2-3 orë për të nxjerrë një të aksidentuar nga makina, duke e prerë automjetin ndërsa temperaturat ishin afërsisht -6 gradë celsius.

“Kemi pasur edhe një rast natën. Një doktor pati aksident, ai ishte gjinekolog nga Lezha. Ishte natë acar, temperaturat ishin -6. Kemi qëndruar rreth 2-3 orë për ta nxjerrë nga makina sepse ishte aksident shumë i rëndë.

Doktorët që erdhën nga Lezha dhe nga Tirana duke e parë se humbi shumë gjak po mendonin edhe ti prisnin këmbët, por arritëm ta shpëtonim”,-tha Arben Lashi.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?