English

A do të japë dorëheqjen Aleksandër Vuçiç? Përgjigjet analisti Spahiu

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti serb dhe kreu i SNS-së, Aleksandër Vuçiç u tha bashkëpunëtorëve se ai është gati të tërhiqet dhe të japë dorëheqjen nga drejtimi i partisë.

- Advertisement -

Ai pati një takim mbrëmjen së dielës me bashkëpunëtorët e tij më të afërt në selinë e SNS në Beograd.

Ndërkohë analisti Nexhmedin Spahiu, tha se është një kalkulim i Vuçiç për të rritur pazarin përfundimtar në planin franko-gjerman.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai u shpreh ndër të tjera se nuk beson se Vuçiç do të japë dorëheqjen nga posti.

“Është një kalkulim për të rritur pazarin përfundimtar në planin franko-gjerman. Kjo është një mënyrë sesi të refuzojë ose të kërkojë që të bëhen kompromise. Nuk besoj se Vuçiç do të japë dorëheqjen”- u shpreh ai.

 

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?