English

Agjenti imobilar: Të rinjtë marrin mikrokredi për budalliqe, për të blerë 1 telefon

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjendi imobilar, Besard Rusi tha në “Good Morning Albanians” se në Shqipëri kemi dy ekstreme të njerëzve, ata që abuzojnë me kredinë e që mbyllin një kredi duke marr një kredi tjetër, ndërsa ka edhe nga ata që kanë terror nga kredia dhe nuk marrin kurrë kredi.

- Advertisement -

Ai tha se Bankat janë më të sigurta, por janë e disa institucione mikro-kredie që të japin kredinë që në telefon. Rusi shtoi se disa persona marrin kredi edhe për të blerë një telefon.

“Për mua ka një lloj abuzimi me mikro-kreditë. Blenë një telefon me mikro-kredi. Për mua nuk është e arsyeshme, se nuk është hall jete”,-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?